امروز 17 ژوئیه، روز جهانی ایموجی‌ها

امروز 17 ژوئیه، روز جهانی ایموجی‌ها

فهرست مطالب

امروز 17 ژوئیه، روز جهانی ایموجی‌هاست.

صورت‌های خندون و گریونی که احساسات ما رو بیان میکنن

روز جهانی ایموجی در ۱۷ ژوئیه هر سال برگزار می‌شود. این روز به افتخار شیگه‌تاک کوریتا، طراح اولین ایموجی، نامگذاری شده است. ایموجی‌ها تصاویر کوچکی هستند که برای بیان احساسات، افکار و ایده‌ها استفاده می‌شوند. آنها در پیام‌های فوری، ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سایر انواع ارتباطات دیجیتال استفاده می‌شوند.

 

ایموجی‌ها در دهه ۱۹۹۰ در ژاپن ایجاد شدند. اولین ایموجی‌ها مجموعه‌ای از ۱۷۶ تصویر بودند که برای تلفن‌های همراه پدفون استفاده می‌شدند. این ایموجی‌ها شامل تصاویری از اشیا، غذاها، حیوانات و چهره‌های انسان بود.

 

جالبه بدونید کلمه Emoji «ایموجی» ربطی به emotion که در زبان انگلیسی به معنی احساسات است ندارد. بلکه یک کلمه تلفیقی ژاپنی که در آن e به معنای عکس و moji به معنای شخصیت است. اولین ‎ایموجی هم توسط یک ژاپنی به نام شیگه‌تاکا کوریتا در سال 1999 ساخته شد

 

ایموجی‌ها به سرعت محبوبیت پیدا کردند و در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفتند. در سال ۲۰۰۵، ایموجی‌ها به استاندارد یونیکد اضافه شدند. این بدان معناست که ایموجی‌ها اکنون در تمام سیستم‌عامل‌های رایانه‌ای و تلفن‌های همراه قابل استفاده هستند.

 

امروزه بیش از ۳۰۰۰ ایموجی وجود دارد. ایموجی‌ها برای بیان طیف گسترده‌ای از احساسات، افکار و ایده‌ها استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند برای ایجاد ارتباطات عاطفی‌تر، سرگرم‌کننده‌تر و موثرتر استفاده شوند.

 

روز جهانی ایموجی فرصتی برای جشن گرفتن این تصاویر کوچک اما تأثیرگذار است. این روز همچنین فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد تاریخ ایموجی‌ها و نحوه استفاده از آنها برای بهبود ارتباطات است.

 

در اینجا چند نکته برای استفاده از ایموجی‌ها به طور مؤثر آورده شده است:

از ایموجی‌ها برای بیان احساسات استفاده کنید. ایموجی‌ها می‌توانند برای بیان طیف گسترده‌ای از احساسات، مانند شادی، غم، خشم و ترس استفاده شوند.

از ایموجی‌ها برای ایجاد ارتباطات عاطفی‌تر استفاده کنید. ایموجی‌ها می‌توانند به ایجاد ارتباطات عاطفی‌تر با دیگران کمک کنند.

از ایموجی‌ها برای سرگرم‌کننده‌تر کردن ارتباطات خود استفاده کنید. ایموجی‌ها می‌توانند به سرگرم‌کننده‌تر کردن ارتباطات خود با دیگران کمک کنند.

از ایموجی‌ها برای موثرتر کردن ارتباطات خود استفاده کنید. ایموجی‌ها می‌توانند به موثرتر کردن ارتباطات خود با دیگران کمک کنند.

امیدوارم روز جهانی ایموجی را جشن بگیرید و از ایموجی‌ها برای بهبود ارتباطات خود استفاده کنید!

 

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *