کشف مقبره‌هایی مملو از طلا

کشف مقبره‌هایی مملو از طلا

فهرست مطالب

کشف مقبره‌هایی مملو از طلا

باستان‌شناسان مقبره‌های متعلق به عصر برنز را کشف کرده‌اند که مملو از طلا و سنگ‌های قیمتی است و می‌توان آن‌ها را در زمره برخی از غنی‌ترین مقبره‌های کشف‌شده در مدیترانه قرار داد.

 

این مقبره‌ها در یک مرکز تجارت عصر برنز واقع در سواحل جنوبی قبرس کشف شده‌اند و قدمت آنها به بیش از ۳۵۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. مقبره‌ها دارای چند اتاقک بود که به کمک یک گذرگاه باریک به سطح زمین متصل می‌شد. در این مقبره‌ها بقایای چندین نفر از جمله یک زن و کودک یک‌ساله کشف شد.

 

جسدها با جواهرات طلایی و سنگ‌های قیمتی از جمله سربندها، گردنبندها، گوشواره‌ها و دستبندها تزئین شده بودند. آنها همچنین با ظروف سفالی، آینه‌های برنز و ابزارهای سنگی دفن شده بودند.

 

بسیاری از اشیاء کشف شده از جنس عاج و نوعی سرامیک نفیس ساخته شده بودند که از مصر باستان به این مکان منتقل شده بود. این کشف نشان‌دهنده تجارت وسیع منطقه مدیترانه در اواخر عصر برنز، یعنی فاصله ۱۶۴۰ تا ۱۰۵۰ پیش از میلاد است.

 

محققان باتوجه به اشیاء ارزشمندی که در مقبره‌ها دفن شده است به این نتیجه رسیدند که افرادی که در آنجا دفن شده‌اند بر شهر حکومت می‌کردند. در نتیجه، این مقبره‌ها از جمله غنی‌ترین مقبره‌هایی به شمار می‌روند که تاکنون در منطقه مدیترانه کشف شده‌اند.

 

تحقیقات باستان‌شناسان با بررسی DNA این افراد همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود که در آینده اطلاعات بیشتری در مورد این مقبره‌ها و افراد دفن شده در آنها به دست آورند.

 

این کشف یک یافته مهم باستان‌شناسی است و به ما اطلاعات ارزشمندی در مورد زندگی مردم عصر برنز در قبرس می‌دهد. این مقبره‌ها نشان می‌دهد که مردم عصر برنز در قبرس مردمی پیشرفته بودند که دارای فرهنگ غنی بودند.

 

این کشف همچنین می‌تواند به ما کمک کند تا درک بهتری از تجارت و روابط بین قبرس و سایر تمدن‌های منطقه مدیترانه در عصر برنز داشته باشیم.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *