دوستی با افراد چاق سبب افزایش اشتها می‌شود!

دوستی با افراد چاق سبب افزایش اشتها می‌شود!

فهرست مطالب

دوستی با افراد چاق سبب افزایش اشتها می‌شود!

 

دوستی با افراد چاق باعث افزایش اشتهای شما می‌شود. محققان دانشگاه سن خوزه آمریکا می‌گویند احتمال چاق شدن فرد در صورت داشتن دوست چاق، به میزان 57% افزایش می‌یابد

 

دوستی با افراد چاق می‌تواند به صورت غیرمستقیم منجر به افزایش اشتها شود. وقتی که در کنار افرادی با شکل بدنی متفاوت قرار می‌گیریم، تمایل به تطبیق با آنها به صورت ناخودآگاه شکل می‌گیرد. این امر می‌تواند در مورد عادات غذایی نیز رخ دهد.

 

هنگامی که با افرادی که بیشترین وزن را دارند دوست می‌شویم، احتمالاً در معرض الگوگیری از آنها قرار خواهیم گرفت. بطور طبیعی، همگام شدن با سبک زندگی دوستانمان باعث می‌شود که تمایل بیشتری به انجام فعالیت‌ها و مصرف غذاهای آنها داشته باشیم.

 

همچنین، در مجموعه‌های اجتماعی، غذا بیشتر به عنوان عاملی اجتماعی و ارتباطی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، هنگامی که با دوستان چاقمان به همراهی خوردن غذا می‌رویم، این فرآیند می‌تواند به افزایش اشتها منجر شود. این وضعیت بیشتر در محیط‌هایی مانند رستوران‌ها، جشنواره‌ها و تجمعاتی که غذا به عنوان قسمتی از تفریح و تعامل اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، رخ می‌دهد.

 

با این حال، باید توجه داشت که دوستی با افراد چاق به تنهایی میزان اشتها را تغییر نمی‌دهد. عوامل دیگری مانند ژنتیک، سطح فعالیت بدنی و عادات غذایی فرد نیز نقش مهمی در افزایش یا کاهش اشتها دارند. بنابراین، حفظ تعادل و سلامت در تغذیه بر اساس نیازهای شخصی و مشورت با متخصصان مرتبط، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *