کیفیت نظافت پایتخت هنوز مطلوب نیست/ تا اردیبهشت باید تغییر در رُفت و روب تهران را احساس کنیم

فهرست مطالب

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: هنوز کیفیت نظافت شهر تهران مطلوب ما نیست.

پیرهادی با حضور در غرفه آرونو  در نمایشگاه رسانه‌های ایران در گفت‌وگو با آرونو ، در مورد وضعیت نظافت شهر و اجرای طرح جدید شهرداری تهران برای نظافت شهر، اظهار کرد: روز گذشته به همراه شهردار تهران و معاون خدمات شهری و رئیس سازمان پسماند جلسه‌ای با ۱۴ پیمانکاری که قرار است موضوع تنظیف شهر را اجرایی کنند، برگزار شد.

قرارداد سه ساله با پیمانکاران انگیزه آنها را بیشتر کرده است 

وی با بیان اینکه یکپارچه سازی و کم شدن پیمانکاران ویژگی هایی دارد، افزود: اول اینکه قرارداد پیمانکاران سه ساله شد و این در حالی است که پیش از این قراردادها یک ساله بود و بر همین اساس پیمانکاران تمایلی به خرید ماشین آلات و تجهیزات نداشتند و نسبت به نوسازی ناوگان نیز اقدام نمی‌کردند؛ اما حالا چون قرارداد سه ساله شده انگیزه بیشتر شده و این مسئله موجب شده تا پیمانکاران قوی به کار با شهرداری تهران علاقمند شوند و حتی چند پیمانکار خرد نیز کنسرسیوم تشکیل داده و سعی کردند با کمک هم، کار کنند.

پیرهادی با بیان اینکه کاهش تکثر قراردادها و یکپارچه سازی قراردادها و وجود پیمانکاران قوی، از ویژگی های این مدل است، گفت: از این به بعد شهرداری تهران می‌داند با پیمانکار مشخص در حوزه خشک و تر سروکار دارد و این در حالی است که پیش از این شهرداری با تعدد و تکثر پیمانکاران در مناطق روبرو بود؛ البته ما هنوز نقدهای جدی داریم و درست است که کیفیت نظافت شهر نسبت به خیلی از کشورها بهتر است؛ اما هنوز مطلوب ما نیست و حتما باید بهتر شود.

به گفته عضو شورای شهر تهران، در جلسه با حضور شهردار تهران هم گفتم که ما در حوزه نظافت شهر نقدهایی داریم و با شروع به کار پیمانکاران بعد از یک تا دو ماه عذری پذیرفته نیست و حداکثر تا اردیبهشت ماه باید تغییر در حوزه رفت و روب در شهر تهران را احساس کنیم و اگر تغییر حس نشود نشان از ضعف مدیریت شهری است.

یکی از تعهدات پیمانکاران جمع آوری زباله گردها و کاهش شدید آنها است 

وی با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه منتظر بهبود وضعیت نظافت شهر خواهیم ماند، در مورد وضعیت زباله گردی، گفت: یکی از تعهدات پیمانکاران جمع آوری زباله گردها و کاهش شدید آنها است و خواستار آن هستیم که شاهد زباله گردی در تهران نباشیم.

پیرهادی گفت: تعداد کل پیمانکاران ۱۴ مورد شد که تعدادی از آنها از پیمانکاران قبلی بود و براساس فراخوان سازمان پسماند این پیمانکاران جذب شده‌اند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *