سامانه بارشی در اصفهان فعال می‌شود

|

فهرست مطالب

آرونو /اصفهان کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در اصفهان فعالیت دارد، گفت: بارش‌های رگباری گاهی همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و مه آلودگی در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

مینا معتمدی در گفت‌وگو با آرونو با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان طی سه روز آینده، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر نفوذ و گذر سامانه بارشی تا روز چهارشنبه است.

وی افزود: بر این اساس طی این مدت وضعیت جوی در اکثر مناطق به صورت کمی ابری به تدریج افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید گاهی تندباد لحظه‌ای و در مناطق مستعد احتمال گردوخاک و بارش‌های رگباری گاهی همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ به ویژه در نیمه جنوبی و غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، تصریح کرد: همچنین بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و مه آلودگی در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد از جمله مخاطرات احتمالی این سامانه جوی است، خاطرنشان کرد: هشدارهای لازم از روزهای گذشته به نهادهای مربوطه ابلاغ شده است.

معتمدی با بیان اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق چهار تا شش درجه افزایش خواهد داشت، تصریح کرد: همچنین در این بازه زمانی مهاباد با دمای ۲۶ درجه سلسیوس گرم‌ترین و بویین میاندشت و سمیرم با دمای پنج درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *