برگزاری مسابقات ماهیگیری در دریاچه چیتگر

فهرست مطالب

مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر از برگزاری نخستین دوره مسابقات ماهیگیری ورزشی قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.

به گزارش آرونو ، محسن صالحی با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات ماهیگیری ورزشی فدراسیون ورزش‌های ساحلی دریایی جمهوری اسلامی ایران ( مرحله اول انتخابی تیم ملی) در استایل کارپ یادواره شهدای گمنام خلیج فارس در مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، گفت: ماهیگیری ورزشی یا ماهیگیری رقابتی، به عنوان یک ورزش و سرگرمی محبوب شناخته می‌شود که در سراسر جهان، علاقمندانی را به خود مشغول کرده است. 

وی ادامه داد: این رشته ورزشی، شکل تخصصی از ماهیگیری است که در آن ماهیگیران حرفه‌ای بر سر صید ماهی‌های چالشی و ارزشمند، ضمن رعایت اصول و مبانی و استانداردهای خاص و سختگیرانه، رقابت می‌کنند. ماهیگیری ورزشی، معمولا در محیطی هیجان‌انگیز برگزار شده و شرکت‌کنندگان با مهارت‌های فردی و تکنیکی خود و ابزارهای استاندارد نسبت به صید ماهیان هدف، اقدام می‌کنند. نکته‌ حائز اهمیت در این رویداد ورزشی، رهاسازی ماهی، بعد از صید، رکوردگیری (ثبت وزن و طول) و استریل کردن قسمت درگیر با قلاب است.

 
مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر با بیان اینکه مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، میزبان نخستین دوره مسابقات ماهیگیری ورزشی قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) بود، تصریح کرد: در این تورنمنت که در رشته‌ کارپ فیشینگ برگزار شد، ۳۵ تیم از کل کشور حضور داشتند که نهایتا بعد از ۷۲ ساعت رقابت تنگاتنگ، تیم استان گلستان با ثبت رکورد ۹.۵۰۰ کیلوگرم، به مقام نخست این دور از مسابقات نائل آمد. تیم های استان تهران با رکورد ۸.۶۷۰ کیلوگرم و استان مازندران با رکورد ۸.۵۰۰ کیلوگرم، در مقام‌های بعد قرار گرفتند.

بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت نوسازی و عمران چیتگر، اضافه کرد: این مسابقات به همت انجمن ماهیگیری ورزشی فدراسیون ورزش‌های ساحلی و دریایی و با مشارکت و حمایت شرکت نوسازی و عمران چیتگر به مدت سه شبانه‌روز از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲، در جزیره ابوموسی دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) تهران به اجرا در آمد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *