برنامه ساخت ۵۰۰۰ واحد جدید نهضت مسکن در پردیس

فهرست مطالب

سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: تعداد ۲۰۴۳ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید پردیس داریم که به پیشرفت متوسط ۴۵ درصد رسیده و ۵۰۰۰ واحد دیگر نیز در دستور کار قرار دارد که از این تعداد ۲۵۰۰ واحد به پیشرفت حدود ۱۰ درصد رسیده است.

به گزارش آرونو ، امیرحسین جابرانصاری در نشست خبری که امروز برگزار شد اظهار کرد: بر اساس آن‌چه در حساب‌های ما نشسته، مطالبات پیمانکاران شهر جدید پردیس از شرکت عمران حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است که البته به نظر می‌رسد بدهی ما بیش از این مقدار باشد. برای تامین منابع از روش‌های تلفیقی استفاده می‌کنیم. بخشی از طریق تهاتر زمین و بخشی از طریق پول نقد انجام می‌شود. البته منابع ما محدود است و از روش‌هایی مثل صندوق ملی مسکن زمین قصد تامین منابع را داریم. صندوق ملی مسکن هم‌اکنون در حال شارژ است.

تعداد ۲۳۰۰ واحد مسکن را تحویل دادیم

وی افزود: در زمان بنده ۲۳۰۰ واحد مسکن مهر تحویل شده است. هم‌چنین در طرح نهضت ملی مسکن ۲۰۴۳ واحد در حال اجرا داریم که به طور میانگین به پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد رسیده است. در برخی بلوک‌ها به مرحله‌ی سفیدکاری رسیده‌ایم و در بعضی دیگر در مرحله‌ی سنگ نما هستیم.

سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس درخصوص قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن شهر جدید پردیس گفت: قیمتی که با پیمانکار منعقد شده فعلا متری ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که البته شامل تعدیل خواهد شد. در هر مرحله باید متقاضیان آورده خود را تامین کنند که پروژه دچار وقفه نشود، در صورت تعلل متقاضیان مجبوریم که از افراد جایگزین استفاده کنیم؛ زیرا نمی‌خواهیم این پروژه مسکن مهر دوم شود.

جابرانصاری تصریح کرد: در پروژه ۲۰۴۳ واحدی نهضت ملی مسکن پردیس انضباط مالی را به طور کامل حفظ کرده‌ایم و به هیچ عنوان اجازه خرج کردن منابع این واحدها در طرح‌های دیگر را نداده‌ایم.

وی با بیان این‌که دو طرح ۲۵۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن را در شهر جدید پردیس در دستور کار داریم گفت: علاوه بر ۲۰۴۳ واحدی که به پیشرفت ۴۵ درصد رسیده ۲۵۰۰ واحد دیگر هم‌اکنون در مرحله پیشرفت کمتر از ۱۰ درصد قرار دارد. ۲۵۰۰ واحد دیگر را نیز مدنظر داریم که فعلا در مرحله‌ی تامین زمین است.

تهاتر منجر به راه افتادن پروژه‌ها نشده است

سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس خاطرنشان کرد: خیلی  از تهاترهای زمین که در پردیس صورت گرفته منجر به راه افتادن پروژه‌ها نشده است؛ چرا که پیمانکار نتوانسته زمین را بفروشد. بازار کشش خرید یک زمین ۲۰ میلیارد تومانی در پردیس را نداشته است. البته یک سری دلال ممکن است بگویند زمین را می‌خریم، با ۵۰ درصد زیر قیمت. این مساله به ضرر پیمانکاران است که بابت طلبشان زمین دریافت کرده‌اند.

جابرانصاری درباره تهاتر نفت برای اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن گفت: تهاتر با نفت در حال پیگیری است که این یک فرآیندی دارد و برای همه پیمانکاران اجرایی نیست. تهاتر نفت نیازمند یک بروکراسی خاص است که در مجموعه وزارت نفت انجام می‌شود. فعلا پیگیر هستیم، ولی هنوز پیمانکارانی که در نظر گرفته‌ایم موفق به انجام تهاتر نشده‌اند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *