اتصال ۴۹۰ فروشگاه شهر قدس به طرح فجرانه/۴۷۱ فروشگاه در آستانه پیوستن به طرح

|

فهرست مطالب

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به اتصال ۴۹۰ فروشگاه فعال به طرح فجرانه از احتمال پیوستن ۴۷۱ فروشگاه جدید به این طرح در آینده نزدیک خبر داد.

وحید گلی‌کانی در گفت و گو با آرونو ، در رابطه با نحوه اجرای طرح فجرانه گفت: طرح فجرانه از ایام الله دهه مبارک فجر سال گذشته آغاز و مدت سه ماه در سه مرحله ادامه خواهد داشت که شامل یک سبد ۱۱ قلمی جهت تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریز مغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه تفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۳)از محل یارانه جدید دولت تأمین شده است.

وی افزود: قیمت روز سبد، مشتمل بر ۱۱ قلم به مبلغ ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان پرداخت و ما به تفاوت آن تا قیمت روز، به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌ شوند.

وی ادامه داد: اعتبار جدیدی علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهیانه دریافت خواهند کرد، مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با نیاز خرید مصرف می‌شود.

فرماندار شهرستان قدس تأکید کرد: از ویژگی‌های این طرح، بالاترین آمار خرید در کشور، کمترین میزان مغایرت آماری، تسویه به موقع و روزانه با فروشندگان، ارتقای سطح تغذیه و کالری در خانوار و ارسال حمایت دولت به صورت هدفمند به دست مصرف کننده نهایی مورد حمایت و دیگر موارد می‌باشد که طی این مدت مورد استقبال دهک‌های ۱ تا ۳ درآمدی جامعه از این طرح به بیش از ۸۸ درصد رسیده است.
گلی‌کانی افزود: این آمار رضایت‌مندی، بیانگر اهداف دولت سیزدهم در ارتقاء امنیت غذایی دهک‌های درآمدی پایین می‌باشد، تعداد فروشگاه‌های فعال متصل به طرح (زنجیره‌ای و خرد) شهرستان قدس ۴۹۰ فروشگاه است که تعداد ۴۷۱ فروشگاه نیز در آستانه پیوستن به این طرح می‌باشند که تمهیدات لازم جهت فعال شدن آنها اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۸ فروشگاه به دلیل تخلفات ناشی از عدم توجیه در رابطه با نحوه درست اجرای طرح شناسایی، در مرحله آموزش و تعهد برای بازگشت به شبکه توزیع می‌باشند، کل اعتبار تخصیص یافته تاکنون ۱۵۴۰ میلیارد ریال بوده که ۱۰۳۴ میلیارد ریال آن مصرف شده است.
انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *