مرد روی ماه 200 سال پیرتر از تصور ما می باشد

مرد روی ماه 200 سال پیرتر از تصور ما می باشد

فهرست مطالب

مرد روی ماه 200 سال پیرتر از تصور ماست

 

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، در نیمکره‌ی شمالی ماه، دهانه‌های مختلف باعث تشکیل شمایلی شده‌اند که به «مردی روی ماه» (Man in the Moon) معروف است.

 

دانشمندان پس از ارزیابی مجدد دهانه‌های برخوردی در سطح ماه، پیشنهاد کردند که زمان قمری باید مجددا تنظیم شود. این بدان معناست که برخی از مشخصه‌های روی ماه، مانند شمایل «مرد روی ماه» ممکن است ۲۰۰ میلیون سال قدیمی‌تر از آنچه قبلا بیان شده بود، باشد.

 

یک سیستم تاریخ‌گذاری جدید می‌تواند به بیان داستان تکامل سطح ماه کمک کند و پیامدهای مهمی برای درک ما از تاریخ اولیه خشن و آشفته‌ی منظومه شمسی داشته باشد که طی آن اجرامی مانند زمین و ماه در معرض بمباران شدید سنگ‌های فضایی قرار گرفتند.

 

ارزیابی‌های جدید شامل بررسی مجدد دو روش جداگانه برای تعیین تاریخ سطح ماه بود که متشکل از شمارش تعداد دهانه‌های ناشی از برخورد سنگ‌های فضایی و ارزیابی سنگ‌های جمع‌آوری شده از ماه توسط ماموریت‌های آپولو می‌شد. این دو روش تاریخ‌گذاری به‌طور سنتی نتایج متفاوتی برای سن ارتفاعات و نواحی کوهستانی ماه ارائه داده‌اند.

 

پروفسور استفانی ورنر(Stephanie Werner) از مرکز سکونت‌پذیری سیاره‌ای در دانشگاه اسلو می‌گوید: ما تصمیم گرفتیم که باید این تفاوت‌ها را با هم تطبیق دهیم و این به معنای برقراری ارتباط میان نمونه‌های ماموریت آپولو با تعداد دهانه‌های موجود در محل برداشت نمونه‌ در منطقه بود. ما همچنین آنها را با داده‌های طیف‌سنجی ماموریت‌های مختلف ماه، به‌ویژه چاندرایان-۱ هندی، تطبیق دادیم تا مطمئن شویم که کدام نمونه از آپولو به سطحی تعلق دارد که دهانه‌ها را در آن می‌شماریم.

 

▪️دانشمندان پس از ارزیابی مجدد دهانه‌های برخوردی در سطح ماه، پیشنهاد کردند که زمان قمری باید مجددا تنظیم شود. این بدان معناست که برخی از مشخصه‌های روی ماه، مانند شمایل «مرد روی ماه» ممکن است 200 میلیون سال قدیمی‌تر از آنچه قبلا بیان شده بود، باشد

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *