تاثیر ماده مخدری که انسان را به زامبی تبدیل می کند

تاثیر ماده مخدری که انسان را به زامبی تبدیل می کند

فهرست مطالب

تاثیر ماده مخدری که انسان را به زامبی تبدیل می کند

به گزارش فرارو به نقل از دیلی میل، در هفته اخیر در خیابان‌های شهرهای فیلادلفیا، سانفرانسیسکو، تگزاس و رود آیلند، افرادی دیده شده‌اند که به زامبی‌ها شباهت دارند. بسیاری از این افراد با چشم‌های گشاده و صورتی پریده در خیابان‌ها قدم می‌زنند.

 

به گفته گزارش، این وضعیت به دلیل استفاده از یک داروی مخدر مرگبار به نام “ترانک” (tranq) رخ داده است. این داروی صنعتی باعث تبدیل انسان‌ها به زامبی‌ها می‌شود. ترکیب این دارو شامل زایلازین، که در آرام‌بخش‌های حیوانی استفاده می‌شود، و ماده فنتانیل است.

 

پزشکان اعلام کرده‌اند که مصرف این ماده مخدر منجر به خواب آلودگی، فراموشی، کاهش تنفس، کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون می‌شود. همچنین، استفاده بیش از حد از این ماده می‌تواند منجر به پوسیدگی زخم‌های پوستی و در نهایت جراحات جدی شود که در صورت عدم درمان، قطع عضو را نیز به دنبال دارد.

 

به گفته مقامات، مصرف این دارو منجر به افزایش تعداد مرگ و میر در ایالات مختلف شده است. ایالت تگزاس اعلام کرده است که تاکنون چهار نفر به دلیل مصرف “زامبی” جان خود را از دست داده‌اند.

 

از طرفی، استفاده از زایلازین، که در دامپزشکی استفاده می‌شود و استفاده انسانی آن تایید نشده است، به عنوان تقلبی در ترکیب با سایر مواد مخدر، از جمله فنتانیل، کوکائین و هروئین، به عنوان یک ترکیب مخدر، گزارش شده است.

 

مقامات نیز اعلام کرده‌اند که زایلازین به تنهایی نیز عوارض جدی شامل پوسیدگی زخم‌ها و عفونت‌های قابل خطر را به همراه دارد. با این حال، مصرف‌کنندگان این دارو به دلیل علائم ترکی که بسیار دردناک هستند و نقص در رسیدگی به آنها توسط سیستم بهداشتی، به درمان درمانی معتبر دسترسی ندارند.

 

باید توجه داشت که این خبر به تاریخ گزارش نگارش ما می‌باشد و اطلاعات موجود در آن ممکن است با تغییراتی که بعد از آن رخ داده باشند، تفاوت داشته باشد.

 

زایلازین یک آرام‌بخش حیوانات و یک افزودنی رایج برای داروهای غیرقانونی مانند فنتانیل، هروئین و کوکائین است. وقتی به بدن فرد تزریق می‌شود، می‌تواند باعث کندی خطرناک ضربان قلب و زخم‌های بزرگ و در دراز مدت باعث پوسیدگی در بدن انسان شود

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *