چگونه سگمان را درست تربیت کنیم؟

|

تربیت کردن سگ
تربیت سگ یکی از اولین اقداماتی است که پس از به سرپرستی گرفتن آنها باید آغاز شود. تربیت سگ به معنای آموزش دادن سگ به انجام کارهایی است که برای ما مطلوب است و انجام ندادن آنها باعث می‌شود به عنوان سرپرست سگ دچار مشکلاتی شویم.

فهرست مطالب

چگونه سگمان را درست تربیت کنیم؟

 

تربیت سگ یکی از اولین اقداماتی است که پس از به سرپرستی گرفتن آنها باید آغاز شود. تربیت سگ به معنای آموزش دادن سگ به انجام کارهایی است که برای ما مطلوب است و انجام ندادن آنها باعث می‌شود به عنوان سرپرست سگ دچار مشکلاتی شویم. به طور مثال تربیت سگ برای جلوگیری از پارس کردن این حیوان در طول شب یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در تربیت این حیوانات در نظر گرفته می‌شود.

تربیت سگ یکی از سخت‌ترین کارهایی است که صاحب سگ پس از به سرپرستی گرفتن این حیوان باید انجام دهد و نیاز به مطالعه و به دست آوردن اطلاعات مهمی دارد. تربیت سگ باید از دو ماهگی آغاز شود و اگر این کار تا ۸ ماهگی سگ انجام نشود، می‌تواند به کاری بسیار سخت برای سرپرست سگ تبدیل گردد.

عدم تربیت سگ می‌تواند باعث یک زندگی سخت و طاقت‌فرسا در کنار سگ شود؛ زیرا سگ می‌تواند رفتارهایی را از خود نشان دهد که تحمل کردن آنها بسیار سخت است. سگ تربیت نشده می‌تواند در هنگام نزدیک شدن به انسان‌ها و حیوانات دیگر بسیار واق واق کند یا حتی آنها را گاز بگیرد. سگ آموزش ندیده در نقاط مختلف خانه می‌تواند به راحتی دستشویی کند یا مدفوع خود را بخورد. همچنین سگ‌های تربیت نشده می‌توانند به راحتی وسیله‌های خانه را خراب کنند و باعث مشکلاتی در رابطه با صاحب خود شوند.

بهترین روش تربیت سگ طبق جدیدترین یافته‌های دامپزشکان و متخصصان رفتارشناسی سگ‌ها روش تأییدیه مثبت است. به این شکل که سگ برای کارهای خوب و موردپسند تشویق شود و کارهای بد و ناپسند او نادیده گرفته شود.

از آنجایی که تربیت سگ یک بحث مهم و ضروری پس از به سرپرستی گرفتن این حیوانات است بهتر است در مورد آن حتماً با دامپزشک مشورت کرد.

چه نکاتی برای خرید قلاده سگ مناسب سگ باید در نظر گرفته شود؟

قلاده سگ یکی از لوازم ضروری این حیوانات است و در واقع بدون این وسیله نمی‌توان سگ را به خارج خانه برد. برای خرید قلاده سگ مناسب باید به نکات مهمی توجه شود تا این محصول برای حیوان کاربردی باشد و باعث آزار او نشود. از جمله این نکات مهم که در هنگام خرید قلاده سگ مناسب باید در نظر گرفت موارد زیر هستند:

انواع قلاده سگ

در هنگام خرید قلاده سگ مناسب پیش از هر چیز باید به انواع قلاده توجه کرد. قلاده به صورت کلی به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • قلاده کتفی سگ: به قلاده کتفی، قلاده کمری، بدنی و لباسی هم می‌گویند. این قلاده ظاهر شبیه به جلیقه و یا لباس دارد و دور بدن سگ را به خوبی می‌گیرد. این قلاده احساس راحتی و آزادی زیادی به سگ می‌دهد و بیشتر مناسب تفریحات سگ است.
  • قلاده گردنی سگ: یکی از قلاده‌هایی که بسیار از آن استفاده می‌شود قلاده گردنی سگ است. این قلاده شکلی همچون نوار باریک دارد و به دور گردن سگ بسته می‌شود و با یک بند می‌توان آن را کنترل کرد.قلاده گردنی سگ به طور معمول از جنس چرم، پلاستیک و پارچه تهیه می‌شود.

کاربرد قلاده

در هنگام خرید قلاده مناسب سگ باید به کاربردی که می‌خواهیم قلاده برایمان داشته باشد توجه کنیم. بر اساس کاربرد، قلاده‌ها به انواع زیر تقسیم می‌شوند که باید در هنگام خرید در نظر گرفت:

  • قلاده آموزشی سگ
  • قلاده ضد پارس سگ
  • قلادهشبرنگ سگ

جنس قلاده

یکی دیگر از موارد مهم در هنگام خرید قلاده مناسب برای سگ توجه به جنس این وسیله است. قلاده بر اساس جنس خود به انواع زیر تقسیم می‌شود:

  • قلاده زنجیری سگ
  • قلاده چرمی سگ
  • قلاده پلاستیکی سگ
  • قلاده تزیینی سگ

توجه به نکات گفته شده کمک می‌کند تا افراد بتوانند جهت خرید قلاده مناسب سگ اقدام کنند و محصولی را خریداری کنند که پاسخگوی نیاز حیوان آنها باشد.

 

 

خرید قلاده سگ
خرید قلاده سگ

 

در خرید از پت‌شاپ ارزان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بسیاری مواقع مخارج حیوانات خانگی به‌اندازه‌ای زیاد می‌شود که افراد به دنبال خرید از پت‌شاپ ارزان هستند تا بتوانند اندکی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. خرید از پت‌شاپ ارزان اگرچه می‌تواند هزینه‌های حیوان را بسیار کاهش دهد اما می‌تواند مشکلاتی را نیز ایجاد کند.

حیوانات خانگی از جمله سگ، گربه، خزندگان، جوندگان و پرندگان نیازهای مختلفی از غذا گرفته تا لوازم بهداشتی و اسباب‌بازی دارند. باید در نظر داشت این محصولات که از آنها نام برده شد باید کیفیت مناسب و مطلوبی داشته باشند تا بتوانند نیازهای بدنی و جسمی و روحی حیوان را به خوبی برآورده کنند. در تولید این لوازم باید استانداردهایی در نظر گرفته شود که باعث می‌شود هزینه خرید این لوازم ضروری در یک مبلغ مشخص باشد، مبلغی که گاهی وقت‌ها ارزان نیست؛ اما متعادل است.

خرید از پت‌شاپ ارزان ممکن است باعث شود افراد دست به خرید محصولات بی‌کیفیت و بدون استاندارد بزنند و همین مسئله مشکلاتی را برای حیوان آنها به وجود آورد. به افراد پیشنهاد می‌شود برای خرید محصولات موردنیاز حیوان خود به جای مراجعه به پت‌شاپ ارزان به پت‌شاپ‌های معتبر مانند پت‌شاپ پت آباد رجوع کنند که انواع محصولات با کیفیت‌های بالا و قیمت‌های مناسب و ارزان در آن ارائه می‌شود.

 

قیمت تشویقی مناسب سگ
قیمت تشویقی مناسب سگ

 

قیمت تشویقی سگ با توجه به چه مواردی تعیین می‌شود؟

تشویقی سگ یک میان وعده لذیذ و خوشمزه است که برای تشویق سگ در انجام کارهای خوب به او داده می‌شود. قیمت تشویقی سگ در پت‌شاپ‌ها بسیار متنوع است و این مسئله دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها موارد زیر هستند:

برند تولیدکننده

نام برند تولیدکننده تشویقی و آوازه آن می‌تواند بر روی قیمت تشویقی سگ اثر مستقیم داشته باشد. به طور معمول برندهایی که استانداردهای بالایی را در تولید محصول خود در نظر می‌گیرند قیمت تشویقی سگ آنها نیز بالاتر است.

خارجی یا داخلی بودن محصول

بسیاری از تشویقی‌ها ساخت کشورهای خارجی هستند و هنگام ورود به کشور هزینه واردات باعث افزایش قیمت آنها می‌شود. این مسئله می‌تواند بر روی قیمت تشویقی سگ اثر داشته باشد.

کیفیت محصول

ترکیبات به کار رفته در تشویقی و کیفیت آنها می‌تواند نقش مهمی در تعیین قیمت تشویقی سگ داشته باشد. محصولاتی که کیفیت مواد تشکیل‌دهنده آنها بالاتر است به طور معمول قیمت بالاتری نیز دارند.

با توجه به موارد گفته شده قیمت تشویقی سگ تعیین می‌شود. برای آگاهی از قیمت انواع تشویقی سگ می‌توان محصولات موجود در پت‌شاپ اینترنتی پت آباد را بررسی کرد و سپس یک تشویقی باکیفیت را با قیمت مناسب خریداری نمود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *