۳ جایزه جشنواره فیلم هند برای سینمای ایران

فهرست مطالب

پنجاه و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم هند (گوا) با اعطای جایزه بهترین کارگردانی، بازیگر مرد و همچنین مدال گاندی یونسکو به فیلم‌های ایرانی به کار خود پایان داد.

به گزارش آرونو به نقل از هندوستان تایمز، جشنواره بین المللی فیلم هند (IFFI) در حالی به پنجاه و سومین دوره خود پایان داد که فیلم «بی پایان» ساخته نادر ساعی‌ور برنده جایزه بهترین کارگردانی شد و وحید مباشری هم برای بازی در فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص داد. 

همچنین فیلم «نرگسی» به نویسندگی و کارگردانی پیام اسکندری با بازی شهاب حسینی و هم موفق به کسب مدال گاندی یونسکو از جشنواره فیلم هند شد. 

امسال فیلم «لامینور» ساخته جدید داریوش مهرجویی به همراه فیلم «بی پایان» از نادر ساعی‌ور به نمایندگی از سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی جشنواره حضور داشتند. 

«تب مدیترانه‌ای» ساخته «ماها حاج»، «وقتی امواج  می‌روند» به کارگردانی «لاو دیاز»، «عدد کامل» به کارگردانی «کریستوف زانوسی»، «کفش قرمز« از «توشیرو سایگا» و «هفت سگ»ساخته «رودریگو گوئررو» از جمله دیگر فیلم‌های مهم بخش مسابقه جشنواره فیلم هند هستند.

جشنواره بین‌المللی فیلم هند (گوآ) که از سال ۱۹۵۲ برگزار می‌شود امسال پنجاه و سومین دوره خود را از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ نوامبر (۲۹ آبان تا ۷ آذر) برگزار کرد و میزبان نمایش ۲۸۰ فیلم از ۷۹ کشور جهان بود. 

انتهای پیام 

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *