۳ اثر منتخب جشنواره فجر روی دیوارهای شهر نقاشی می‌شوند

فهرست مطالب

دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از اجرای سه اثر منتخب شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سطح شهر تهران خبر داد؛ او این اتفاق را انگیزه و مشوقی برای هنرمندان تجسمی دانسته است.

به گزارش آرونو ، امیر عبدالحسینی در این زمینه اظهار کرد: طبق تفاهم صورت‌گرفته و حمایت اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی شهر تهران، امتیاز اجرای سه اثر منتخب جشنواره توسط اداره نقاشی دیواری این سازمان خریداری و با نظارت هنرمند بر دیوارهای مناسب شهر تهران اجرا خواهد شد.

او افزود: در همین راستا اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی شهر تهران علاوه بر ارائه نمایشگاهی آثار برگزیده دیوارنگاری شهر تهران طی سال‌های اخیر، سه اثر جشنواره شانزدهم را انتخاب و پس از خریداری طرح و توافق با صاحب اثر، آن‌ها را روی دیوارهای متناسب با فضای اثر اجرا خواهد کرد.

به عقیده دبیرکل شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر این اتفاق، مشوق و انگیزه خوبی برای هنرمندان هنرهای تجسمی خواهد بود و در پیوند هنر حرفه‌ای و نگاه کاربردی اثرگذار است.

بخش دیوارنگاری شهری جشنواره به دبیری سید شهاب‌الدین شکیبا مدیر اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی برگزار خواهد شد و از جمله بخش‌هایی است که امسال برای نخستین بار به ساختار جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزوده شده است؛ این بخش به طراحی و اجرای دیوارهای شهری اختصاص دارد و آثار اجرا شده بر دیوارهای شهر تهران طی سه سال اخیر را معرفی و به نمایش خواهد گذاشت.

شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و دبیری هنری مسعود زنده‌روح کرمانی، بهمن امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی پایتخت و سایر استان‌ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *