۳۵ هزارتن گوشت مرغ خرید تضمینی شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، در سال جاری این شرکت بیش از 35 هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف را به دو روش خرید مرغ زنده و گوشت مرغ منجمد انجام داده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار داشت: به طوری که هر کیلوگرم مرغ زنده به قیمت 58 هزار تومان و گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ 84 هزارو 500 تومان در ازای تحویل نهاده‌ های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی خریداری شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان خرید مرغ مازاد مربوط به استان های مازندران، گلستان، گیلان و اصفهان بوده است.

شیرزاد گفت: این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از 2 هزارو 200 میلیارد تومان مطالبات مرغداران بصورت نقدی و معادل 600 میلیارد تومان بصورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از50 هزار تن نهاده اقدام کرده است.

وی افزود: با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تامین و خریدهای خارجی ابتدایی سال 1402 که براساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تامین داخلی، متوقف و حتی بیش از 50 درصد خریدهای در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو می شود.

وی اظهار داشت: به منظور حمایت از مرغداران در راستای استمرار تولید و نیز ایجاد ثبات در بازار گوشت مرغ کشور؛ خرید کالای فوق الذکر بنا بر شرایط اقتضایی استانهای کشور کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام/

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *