یک اهدای ویژه در موزه سینما قرار می‌گیرد

فهرست مطالب

یک قطعه درنای ساداکو طی مراسمی به موزه سینمای ایران اهدا خواهد شد.

به گزارش آرونو به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مهرماه سال ۹۲ یک قطعه درنای دست ساز ساداکو به احمد میرعلایی دبیر بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان توسط رئیس بنیاد ساداکو اهدا شده بود که با هماهنگی های صورت گرفته توسط مجید اسماعیلی مدیرعامل موزه سینما قرار است این درنا به نشانه صلح و دوستی به موزه سینما  اهدا و در اتاق کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

ساداکو ساساکی نام دختر نوجوان ساکن شهر جنگ زده هیروشیما در ‍ژاپن است که پس از بمباران اتمی به دلیل تشعشعات اتمی مبتلا به سرطان خون شد.

او در سن ۱۲ سالگی افسانه درناهای کاغذی را می شنود که در این افسانه گفته می شود اگر کسی هزار درنای کاغذی بسازد خدایان یک آرزوی او را برآورده می کنند و بدین سبب تصمیم به ساخت درناهای کاغذی می‌گیرد، اما پیش از مرگ، تنها ۶۴۴ درنا را با تا کردن کاغذ ساخت.

نام ساداکو به دلیل ساخت این درناهای کاغذی به عنوان نماد دوستی و صلح شناخته می‌شود.
در این مراسم ویژه که روز دوشنبه هفتم اسفندماه ساعت ۱۶ در سالن فردوس موزه سینما برگزار می شود، پرچم متبرک حرم حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) که در روز ولادت امام علی ( علیه السلام) به موزه سینما اهدا شده بود، توسط احمد میرعلایی رونمایی می شود و فریبا کوثری که به نمایندگی از سیتمایی ایران این پرچم را در عراق دریافت کرده بود توضیحاتی ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *