یونان روزهای کاری را به شش روز در هفته افزایش داد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو به نقل از راشاتودی، دولت یونان به کسب‌وکارهای بیشتری اجازه داده است تا هفته‌ای شش روزه را به کارمندان خود تحمیل کنند تا اقتصاد در حال مبارزه این کشور را تقویت کنند.

یونان اولین عضو اتحادیه اروپا است که این اقدام را اتخاذ کرده است.

بر اساس این قانون که از اول ژوئیه اجرایی شد، این طرح شش روزه محدود به مشاغلی از بخش خصوصی خواهد شد که خدمات شبانه روزی ارائه می‌دهند و همچنین آنهایی که حجم کار بسیار بالایی را تجربه می کنند.

کارگران شاغل در بخش خدمات غذایی و گردشگری از این قانون معاف هستند.

تحت قانون افزایش روزهای کاری، کارمندان در برخی صنایع و تأسیسات تولیدی حق انتخاب بین دو ساعت کار اضافی در روز یا یک شیفت هشت ساعته اضافی را دارند.

کارمندان برای ششمین روز کاری خود 40 درصد بیشتر حقوق دریافت خواهند کرد و در صورت کار در روزهای یکشنبه و تعطیلات 115 درصد بیشتر از اضافه کار عادی خواهد بود.

به گفته نخست وزیر این کشور، انتظار می رود این اقدام به دولت کمک کند تا با کاهش مداوم بهره وری مرتبط با کاهش جمعیت و کمبود کارگران ماهر مبارزه کند.

میتسوتاکیس پس از تصویب این قانون در چند ماه پیش از سوی پارلمان یونان، گفت: هسته این قانون کارگر پسند و عمیقاً رشد محور است.

پس از بحران بدهی یونان در سال 2009 که موجب رکود و بیکاری شدید در این کشور شد، بهره وری یکی از بزرگترین مشکلات اقتصاد آن بوده است.

یونان با حداقل دستمزد ماهانه 830 یورو (887 دلار)، از این نظر در رتبه پانزدهم اتحادیه اروپا قرار دارد. از نظر قدرت خرید در رتبه یکی مانده به آخری در این بلوک قرار دارد.

انتهای پیام/

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *