گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

فهرست مطالب

آرونو /اصفهان چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، با تقدیر از پیشکسوتان سینمای اصفهان و همچنین تقدیر از هنرمندان ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران به کار خود پایان داد.

اختتامیه‌ چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان همراه با تقدیر از سینماگران فعال استان اصفهان، شامگاه دوشنبه (۲۳ بهمن‌ماه) در سالن اصلی سینما سپاهان این شهر برپا شد.

تلاش برای ساخت شهرک سینمایی در اصفهان

سید مهدی سیدین‌نیا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ابتدای این آئین که یک روز پس از اختتامیۀ چهل و دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم فجر در تهران برگزار شد، گفت: از عوامل اجرایی این دوره از جشنواره فجر اصفهان که ماه‌ها کوشیدند سپاسگزارم. این جشنواره آغازی است برای راه نویی که داریم. اطرافیان خود را برای آمدن به سینما تشویق کنید. ما ۴۶ سینما داریم. دیدن فیلم در جمع، حال و هوا و تأثیر دیگری دارد که هرگز در خانه ندارد. کیفیت سینماهای ما پیشرفت زیادی کرده است.

او تأکید کرد: در موقعیت اقتصادی خوبی نیستیم و هرکس مشکلاتی دارد، اما هنر می‌تواند در مسائل اجتماعی و اقتصادی، در بحثی مانند تورم و گرانی گره‌گشایی کند. از هنرمندان دعوت می‌کنم که فیلم اجتماعی و اقتصادی بسازند. و از قدرت فوق‌العاده‌ این هنر استفاده کنید.

سیدین‌نیا اظهار کرد: ما برای ساخت یک شهرک سینمایی نیز در اصفهان بسیار تلاش می‌کنیم. به امید اینکه کمک مسئولان و همراهی آنان را نیز با این پروژه ببینیم؛ پروژه‌ای که برای این مردم شریف است.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

سینما باید در سبد اقتصادی خانواده‌ها قرار گیرد

احمد نوری، رئیس حوزه هنری اصفهان نیز بیان کرد: از همه کسانی که برای سینمای کشور و ایران کوشیدند، بسیار متشکرم. فروش سینماها در اصفهان تقریباً بعد از تهران بیشترین آمار را دارد. این یعنی مردم اصفهان، هم هنرمند هستند و هم از هنردوستان این کشورند. در حوزه هنری نیز بالاترین فروش بلیت در کل کشور به اصفهان اختصاص دارد.

این مسئول تأکید کرد: باید سینمارفتن در سبد اقتصادی خانواده‌ها قرار گیرد. باید نقش اصفهان در سینما جدی شود و مطالبه به‌حقی است که فیلمسازان اصفهانی در این عرصه جایگاهی داشته باشند. بارها به استاندار محترم و دوستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفته‌ام. حتی با دوستانِ سوره بحث‌های جدی در این باره داشته‌ام. حوزه هنری به‌تنهایی از پس آن برنمی‌آید و نیازمند همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف است تا محقق شود. سال بعد باید اتفاقات بهتری در اصفهان رقم بخورد.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

تقدیر از سه پیشکسوت اصفهان

در ادامۀ آئین اختتامیه‌ چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان، از سه نفر از بزرگان هنر و بازیگری نصف جهان، یعنی محمدعلی میاندار، گوهرشاد مهابادی، اسماعیل زنگل گیاه تقدیر به عمل آمد و تندیس جشنواره به ایشان اهدا شد.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

اسماعیل زنگل گیاه، پیشکسوت سینمای اصفهان گفت: از استادِ خودم، آقای سلطانی متشکرم که باعث شد به اصفهان بیایم. ۶۰ کار صحنه‌ای کرده‌ام. وقتی به صحنه می‌رفتم به من می‌گفتند سینمایی هستی، و وقتی به سینما می‌رفتم می‌گفتند تو تئاتری هستی. امروز معلوم شد که سینمایی هستم.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

اصفهان و هنر دو نام جدانشدنی

سپس جهانبخش سلطانی، دیگر هنرمند پیشکسوت اصفهان نیز به پشت تریبون آمد و بیان کرد: افتخار من این است که ۱۲۸ تئاتر کار کرده‌ام و در سینما و تلویزیون هم کارهای بسیاری کرده‌ام. اصفهان شهر هنر و زندگی است. هویت مردم این شهر با هنر مشخص می‌شود و برآمده از هنرمندی است.

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

تقدیرشدگان ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران

آئین اختتامیۀ چهاردهمین جشنوارۀ فیلم فجر اصفهان با تقدیر از هنرمندان ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران در اصفهان که مربوط به سال ۱۴۰۲ شمسی می‌شد ادامه یافت و به آنان لوح این دوره از جشنواره اهدا شد. اسامی هنرمندان در بخش‌های مختلف به این شرح است:

در بخش تهیه کنندگی: محمد اسماعیلی، علی شفیعی، ابراهیم مرادی.

در بخش کارگادانی: وحید پاکزاد، مریم مطلق

در بخش فیلمنامه: حامد گلناری، مهدی عزیزاللهی

در بخش تدوین: مهدی خیام الحسینی، نیکو روستایی روزبه نجاتی

در بخش فیلمبرداری: روح اله جوانی، حسن انگشتری، علی حسین زاده

در بخش گریم: مهدی صادقی، سعید مؤذنی افسانه کچویی

در بخش جلوه‌های ویژه بصری: احسان طالبانی

در بخش جلوه‌های ویژه میدانی: مرتضی اکبری

در بخش بازیگری: مهران هادی، هادی حق‌شناس، بتول شیرانی

در بخش صدابرداری: مصطفی بهمنی، مهران ثابتی، علی کاظمی

در بخش مستندسازی: مجتبی خیام الحسینی، علیرضا اسماعیلی، روح‌اله توکلی

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

برگزیدگان بخش جنبی ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران

در پایان آئین اختتامیۀ چهاردمین جشنواره فیلم فجر اصفهان از شایستگان ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران در بخش جنبی نیز تقدیر و نشان این آئین به آن‌ها تقدیم شد. این برگزیدگان به این شرح‌اند:

در بخش آموزشگاه‌های برتر سینمایی: «اسطوره نصف جهان» با مدیریت ساسان حبیبی، «هژیر فیلم سپیدار» با مدیریت غلامرضا چیت‌سازان، «سینما هفت» با مدیریت سعید امینی‌مهر

مدرسین برتر سینمایی: ابراهیم مرادی، خشایار محمودآبادی، مجید صدیقی

پژوهشگر برتر سینمایی: جمال رحمتی

سینمادار برتر: سیدعلی حسینی، مدیر پردیس سینمایی «ساحل»

هنرمند ایثارگر: رضا قارونی

برترین مرکز خدمات پشتیبانی سینمای سمعی و بصری: علی اعتمادی 

فیلمسازان جنبی تولیدات یک‌ساله اصفهان: وحید  پاکزاد با فیلم «آن مرد»، اسماعیل یعقوبی به‌خاطر فیلم «شهامت زیبا»، اثر چند قدم دورتر حمیدرضا کردسیچانی با فیلم «چند قدم دورتر»

دفتر انجمن سینمایی جوان: فرنام مرادی‌نژاد از خمینی شهر

در بخش فیلم: «ضمیر مشترک» اثر مسعود شیرانی‌فرد. «وقتی خان مرد» اثر عباس کبیری، «کلیشه ماندگار» اثر ترک‌زاد، «بست کوچ» اثر صادق روحی، «مخدر» اثر بهاره سادات موسوی

فیلم مستند: «راویان» علیرضا جلیلی‌فر. همچنین فیلم‌های «سوپ خروس» اثر هادی کیانی، «تابستان برفی» اثر ستایش ساسانی‌نژاد، «دعای مادر، نشان عزت» اثر علیرضا بهزادیان، «حیاتی‌تر از غذا» اثر هانیه مَهوری

گزارش اختتامیه چهاردهمین جشنواره‌ فیلم فجر اصفهان

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *