کنترل مرزهای شرقی کشور و کاهش انتقال موادمخدر به کشور

فهرست مطالب

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری بیش از ۵۱۴ تن انواع موادمخدر در کل کشور کشف شده که بیشترین کشفیات آن مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است.

به گزارش آرونو ، محمد زارعی با اعلام این خبر گفت: در این مدت ۱۶۷۷ باند و گروه‌های توزیع مواد مخدر در کل کشور شناسایی و منهدم شده است.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۳۳۱ هزار و ۵۷۱ کیلوگرم بوده است که ۶۴ درصد از مواد مکشوفه را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد ادامه داد: در این مدت، همچنین ۷۵ هزار و ۱۴۲ کیلوگرم حشیش، ۱۱ هزار و ۸۷۹ کیلوگرم مرفین، ۲۸ هزار و ۳۵۸  کیلوگرم شیشه و ۹۷۷۷ کیلوگرم هروئین کشف شده است.

زارعی افزود: از مجموع این کشفیات ۴۶۶ تن توسط فراجا، ۴۱ تن توسط وزارت اطلاعات و مابقی توسط سایر نیروهای مسئول در امر مقابله صورت گرفته است.

وی گفت: در این ارتباط، ۴۴۳ هزار و ۵۹۶ نفر قاچاقچی، توزیع کننده و معتاد با اقدامات اطلاعاتی و فعالیت‌های پلیسی شناسایی و دستگیر شده‌اند که ۸۳ درصد این افراد، قاچاقچی و جزء شبکه‌های قاچاق و توزیع مواد محسوب می‌شوند. همچنین در این مدت 16 هزار و 465 دستگاه خودرو و ۶۷۲ سلاح توقیف شده است.

این مقام مسئول در ستاد گفت: ۷۴ درصد کشفیات ناشی از اقدامات اطلاعاتی، ۲۴ درصد با اقدامات انتظامی و ۲ درصد رزمی بوده است.

زارعی بیان کرد: در ۹ ماه اول سال‌جاری، ۴۸ درصد کشفیات در شرق، ۲۲ درصد در حاشیه شرق و ۳۰ درصد در سایر استان‌های کشور صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی در پایان بیان کرد: کشف ۷۰ درصد مواد در مناطق شرقی کشور نشان‌دهنده تلاش‌ها و فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای کنترل مرزها و افزایش تمرکز یگان‌های عملیاتی در مناطق منتهی به شرق کشور و نویدبخش کاهش انتقال مواد مخدر به مناطق عمقی کشورمان است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *