کمک ۵۳ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام برای آزادی زندانیان

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، ستاد دیه کشور اعلام کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از خانواده زندانیان جرایم غیرعمد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان به ستاد مردمی دیه، زمینه آزادی ۶۵۰ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومانی که روند شناسایی آن‌ها تا تاریخ یکم خرداد سال‌جاری صورت گرفته است را فراهم کرد.

بدهی این زندانیان غیربزهکار رقمی معادل ۱۰ هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال بود که رقمی نزدیک به ۲ هزار میلیارد ریال را شکات خصوصی در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها گذشت کردند و افزون بر ۷ هزار از محکومٌ‌به پس از ارائه معاضدت‌های قضائی از سوی ستاد مردمی دیه در قالب قبولی «دادخواست اعسار» یا «تعدیل اقساط بدهی» از اصل مطالبات حقوقی کسر شد.

در تأمین الباقی مبلغ مورد نیاز برای آزادی، ۲۹۰ میلیارد ریال را خانواده خود زندانیان و باقی مانده را ستاد دیه و ستاد اجرایی بالسویه پرداخت کرده‌اند.

سهم ستاد اجرایی اجرایی فرمان امام از این مشارکت مبلغ ۵۰۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال بوده است و با احتساب تسهیلات بدون سود و تخصیص منابع مردمی تحت اختیار اعتباری معادل ۵۰۱ میلیارد و ۸۱ میلیون ریال از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند پرداخت شده است.

در فهرست آزادی‌های صورت گرفته فارس با معرفی ۷۸ زندانی واجد شرایط در رأس بیشترین تعداد آزادی قرار گرفته و در رتبه‌های بعد سمنان و تهران قرار دارند که هر کدام به ترتیب با معرفی ۳۶ و ۳۴ مددجوی عائله‌مند، بیش از دیگر استان‌ها در سایه این همکاری منتفع شده‌اند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *