کشف ۲۸ هزار دستگاه ماینر در کشور

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار حسین رحیمی در جلسه انعقاد تفاهم نامه میان پلیس امنیت اقتصادی و شرکت توانیر با تاکید بر همکاری و تلاش مضاعف پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور با شرکت توانیر اظهار کرد: این همکاری‌ها باید در راستای جمع‌آوری و جلوگیری از استفاده از دستگاهای استخراج رمز ارز که حجم بالایی از برق تولیدی را استفاده کرده و موجبات قعطی برق می‌شود، انجام شود. در سال ۱۴۰۲ و سه ماهه اخیر نزدیک به ۲۸ هزار دستگاه ماینر قاچاق و غیرمجاز در سطح کشور کشف و جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ماینر کشف شده بیش از ۱۷ هزار مورد آن قبل از استفاده و بهره برداری، کشف و جمع‌آوری و مابقی ماینرهای کشف شده در حال استخراج رمز ارز و استفاده بودند، گفت: هموطنان گرامی برای همکاری با پلیس امنیت اقتصادی می‌توانند اطلاعات و اخبار خود را در خصوص مقابله با این موضوع با شماره ۰۹۶۳۰۰ در میان بگذارند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با تاکید بر اینکه اجرای این گونه برنامه‌ها دفاع از حقوق شهروندان و مقابله با متخلفان و مجرمان است، گفت: دستگاه‌های ماینر کشف شده در هفته انتظامی سال جاری در مراسم امحا و آتش زدن کالا قاچاق معدوم و امحا خواهند شد.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *