کشف و ضبط ۶۵۴ تن موادمخدر طی ۱۱ ماه

|

فهرست مطالب

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که طی ۱۱ ماه سال جاری ۶۵۴ تن انواع مواد مخدر توسط سازمان‌های مقابله‌کننده کشف و ضبط شده است.

سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با آرونو ، ضمن اشاره به کشف و ضبط ۶۵۴ تن انواع موادمخدر در ۱۱ ماه سال جاری توسط سازمان‌های مقابله‌کننده، با اعلام هشدار به قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر بیان کرد: براساس طرح‌های اجرایی و عملیاتی تهیه شده، میدان عمل از این افراد فاسد سلب شده است؛ لذا قبل از اینکه آنان توسط مجریان قانونی تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، دست از اعمال بزهکارانه خود بردارند و در مسیر صحیح قرار گیرند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت اقدامات سلبی و مقابله‌ای، اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر را امر «پیشگیری از اعتیاد» دانست و اظهار کرد: سازمان‌های مجری باید برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد و اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی در نقاط حساس را ادامه دهند تا همزمان با مبارزه بی‌امان، مصرف مواد مخدر مهار و کنترل شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص تاثیر گروه‌های همتا بر اعتیاد افراد و همچنین وضعیت اعتیاد در جامعه کارگری اظهار کرد: اثری که گروه‌های همتا روی افراد جامعه دارند قابل توجه است. وقتی افراد در محیطی که مصرف‌کننده مواد مخدر در آنجا زیاد است قرار گرفتند، به مرور با تاثیرپذیری از افراد مبتلا به سمت آن‌ها کشیده می‌شوند. متاسفانه در برخی از محیط‌های کار این شرایط وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت اعتیاد میان دانشجویان نیز توضیح داد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که در سنین جوانی و نوجوانی آسیب‌پذیری جوانان به خاطر شرایط روحی و محیطی بیشتر است. در محیط‌هایی که افراد اجبار به انجام کار سخت را دارند، به صورت غیر واقعی این القا وجود دارد که اگر مواد مخدر مصرف کنید توان بیشتری برای انجام کار خواهید داشت، این درحالیست که شاید مصرف مواد برای اولین بار موجب توان‌افزایی شود اما به مرور فرد به آن عادت کرده و پس از آن قوای او تحلیل رفته و مخاطرات جدی برای افراد ایجاد می‌شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که سازمان‌های مجری باید برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد  را در مناطق و محیط‌ها و نقاط حساس ارتقاء دهند تا مصرف مواد مخدر کاهش یافته و اعتیاد مهار شود.

زاهدیان در ادامه با تاکید بر اینکه اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان ستادی که در همه حوزه‌ها مسئولیت دارد امر «پیشگیری از اعتیاد» است، یادآور شد: باید به قدری سطح دانش جامعه را ارتقاء دهیم که حتی اگر مواد مخدر را در مقابل افراد قرار دادند کسی تمایلی به مصرف آن نداشته باشد و این خودایمنی را در افراد ایجاد کنیم.

در همین راستا معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از مردم خواست تا اطلاعات خود را درخصوص شبکه‌ها و خرده‌فروشان مواد مخدر از طریق شماره ۱۱۰ فراجا منعکس کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *