چرا پروانه ساخت «راننده شخصی» دیر صادر شد؟

فهرست مطالب

قربان محمدپور که به تازگی برای فیلم «راننده شخصی» پروانه ساخت گرفته است، پیش بینی کرد که فیلمبرداری فیلمش هفته اول دی ماه آغاز شود.

این کارگردان سینما که ساخت فیلم‌های چون «سلام بمبئی» و «دختر شیطان» را در کارنامه کاری‌اش دارد به آرونو گفت: ما قصد داشتیم فیلمبرداری این فیلم را زودتر آغاز کنیم اما متاسفانه به خاطر اسمی که مدنظرمان بود و شخص آقای محمد خزاعی در سازمان سینمایی معتقد بودند که اسم خارجی است، این اتفاق با تاخیر افتاد.

وی ادامه داد: از ما خواستند تا نام فیلم را عوض کنیم که پروانه ساخت بدهند و این روند باعث شد که دیر پروانه ما صادر شود و نتوانستیم فیلمبرداری را زود آغاز کنیم و گرنه قصد داشتیم، فیلم را به جشنواره فیلم فجر برسانیم.

محمدپور خاطرنشان کرد: ما دوست داشتیم که نام فیلم «مازاراتی» باشد اما شخص آقای خزاعی معتقد بودند، این نام خارجی است و تبلیغ ماشین است. در حالیکه من به آنها یادآور شدم که در فیلم بیش از ۷۰ بار نام این ماشین می‌آید، آنجا تبلیغ نیست؟!

وی همچنین گفت: نمی‌دانم چرا باید درباره اسم یک فیلم شخص رییس سازمان سینمایی تصمیم بگیرد؟! و اساسا اگر اسم مازاراتی خارجی است؟! چرا درباره نام فیلم‌های چون «هتل»، «فراری»، «تگزاس» ،«مرسدس» و… که در سینمای ایران ساخته شده‌اند و برخی دیگر که در حال ساخت است، این موضع مطرح نشد؟! چرا نام برندهای موبایل که در سطح شهر بر سر در مغازه‌ها هستند و خارجی است، مشکلی ندارد؟! ای کاش این تفکر کمی بهبود پیدا کند.

قربان محمدپور در پایان خاطرنشان کرد که این روزها در حال پیش تولید هستند و عوامل هنوز قطعی نیست اما فیلمبرداری با قطعی شدن عوامل دی و بهمن ماه انجام خواهد شد و برای تابستان سال آینده فیلم آماده نمایش می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *