چرا افرادی با سلایق شخصی مانع انتشار برخی اطلاعات در سامانه شفافیت می‌شوند؟

فهرست مطالب

رئیس کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر تهران با طرح این سوال که چرا افرادی با سلایق شخصی جلوی انتشار برخی اطلاعات را در سامانه شفافیت می‌گیرند؟ گفت: برای مثال اطلاعات مرتبط با معافیت‌ها در این سامانه وارد نشده‌اند که باید با جدیت بیشتری در این زمینه اقدام شود.

به گزارش آرونو ، احمد صادقی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در خصوص روند فعالیت سامانه شفافیت، گفت: ما مصوبات زیادی داریم که مشخص می‌کند شهرداری مکلف به انجام چه اقداماتی است. به گونه‌ای که برای مثال برقراری شرایط برای دسترسی آسان مردم به اطلاعات در این مصوبات قید شده است.

وی ادامه داد: تا کنون ۲۹ جلسه کارگروه رفع تعارض و شفافیت ستاد ارتقاء سلامت اداری تشکیل شده که جای قدردانی دارد. این کارگروه هیچ کاری را بدون پاسخ نگذاشته است.

وی با بیان اینکه ۱۳ جلسه نیز در کمیته برنامه ریزی و نظارت ستاد ارتقاء سلامت اداری تشکیل شده است، تاکید کرد: ۷۱ الزام به انتشار مصوبات شهرداری در کارگروه رفع تعارض مشخص شده است. البته مصوبات کمیسیون ماده ۵ نیز در این دوره اضافه شد که باید از این اقدام نیز قدردانی کرد.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه ۳۱ مورد از الزامات منتشر شده در سامانه شفافیت قابل دسترس است، ادامه داد: از این تعداد ۱۴ نمونه به روز و ۱۷ نمونه نیز دارای نقص است. تمام معاملات شهرداری تهران بر خط بوده و هیچ مشکلی ندارد. سامانه ۱۳۷ پلاس به روز است اما قرار بر این بوده که برخط شود. در فضای مالی ستاد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها به روز نیستند اما اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان در کمیسیون سفرهای خارجی به روز است.

صادقی تاکید کرد: قرار بر این بود که جانمایی و مالکان کیوسک‌های مطبوعاتی در سامانه شفافیت اطلاع رسانی و به روز شود اما این به‌روز رسانی در رابطه با اطلاعات مالکین صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: چرا افرادی با سلایق شخصی جلوی انتشار برخی اطلاعات را در سامانه شفافیت می‌گیرند؟ برای مثال اطلاعات مرتبط با معافیت‌ها در این سامانه وارد نشده‌اند که باید با جدیت بیشتری در این زمینه اقدام شود. سازمان بازرسی باید گزارش دهد که چرا این مصوبه قانونی توسط واحد مربوطه در سامانه قرار نمی‌گیرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *