پیشرفت ۹۵ درصدی نسخه الکترونیک/ تادیه ۱۸۰ میلیاردی بدهی دولت به تامین اجتماعی

فهرست مطالب

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در حوزه درمان با بیش از ۵۰ هزار مرکز طرف قرارداد هستیم گفت: در این مدت کوتاه اتفاقات خوبی رقم خورده است. نسخه الکترونیک به عنوان زیرساخت مدیریت منابع و نظام ارجاع، اجرایی شده و اکنون بالای ۹۵ درصد در آن پیشرفت داریم.

به گزارش آرونو ، میرهاشم موسوی در مراسم افتتاح بیمارستان هدایت تهران و آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۷۸پروژه درمانی و بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در ۲۳ استان کشور با بیان اینکه در نظام تامین اجتماعی عمدتا دو کارکرد دنبال می‌شود، نخست تامین معیشت و جبران خطرات احتمالی در درآمد و دوم توسعه خدمت در راستای ایجاد رفاه و افزایش کیفیت زندگی است گفت: یکی از خدمات مهم ما، خدمت سلامت است.

وی افزود: اگر نگاه کلی به حکمرانی تامین اجتماعی در جمهوری اسلامی داشته باشیم، در می یابیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انقلابی در ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی رقم خورده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه قبل از انقلاب حدود ۲۰ درصد مردم جامعه  ۳۵ میلیون نفری، تحت پوشش بیمه‌ها بودند که امروز به برکت انقلاب بالغ بر ۷۳ درصد از جمعیت ۸۵ میلیونی تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار دارند گفت: در دولت سیزدهم با بیمه حدود شش تا هفت میلیون نفری در سازمان بیمه سلامت، این عدد به ۱۰۰ در صد نزدیک شده است.

موسوی ادامه داد: قبل از انقلاب، دسترسی به منابع بیشتر و ضریب پشتیبانی ۲۲ به یک بوده و اکنون به ۴.۲ به یک رسیده است، اما باز هم دسترسی ها قابل مقایسه نیست و اکنون بالغ بر ۵۰ درصد جامعه تحت پوشش ما قرار دارند. قبل از انقلاب به ۸۰ هزار بازنشسته مستمری و دیگر خدمات ارائه می‌شده، اما امروز علی رغم همه چالش‌هایی که داریم توسعه خدمات در اولویت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۷۸ پروژه در ۲۳ استان را امروز افتتاح می‌کنیم گفت: بیمارستان هدایت، بیمارستان لنگرود و توسعه بیمارستان حکیم جرجانی در گرگان از این جمله هستند، بالغ بر ۲۵۰ تحت جدید، ۳۹ تخت آی سی یو، ۱۰ تخت سی سی یو و ۱۵ تخت ان آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است. بالغ بر ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی طی امسال و سال بعد افتتاح خواهند شد. ارزش ریالی پروژه‌ها ۳۹ هزار میلیارد ریال است و عامل اشتغالزایی برای ۱۱۰۰ تن شده است. ۱۰ درمانگاه در دورترین نقاط خواهیم داشت و ۳۳ شهرستان از مجموع پروژه ها بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در حوزه درمان با بیش از ۵۰ هزار مرکز طرف قرارداد هستیم گفت: در این مدت کوتاه اتفاقات خوبی رقم خورده است. نسخه الکترونیک به عنوان زیرساخت مدیریت منابع و نظام ارجاع، اجرایی شده و اکنون بالای ۹۵ درصد در آن پیشرفت داریم. ۱۸۰ مرکز دیابت و کلینیک فشار خون را راه اندازی کردیم که در آغاز دولت سیزدهم پنج مورد بود. رشد تعهد ۸۰ درصدی در حوزه حق بیمه تکمیلی بازنشستگان داشتیم و ۱۲۰ درصد از سهم منابع رشد یافت.

موسوی اضافه کرد: در طرح دارویار کنار وزارت بهداشت بودیم.  ۲۴۳ قلم دارو تحت پوشش قرار گرفت که داروهای بیماران صعب العلاج، داروهای تخصصی ناباروری از آن جمله بود. فرانشیز درمان برای ۶۵ سال به بالاها در همه مراکز دولتی در شهرهای فاقد مراکز ملکی صفر شد. ما به صورت روزانه هر روز به بالغ بر یک میلیون نفر خدمات سرپایی و به ۱۳ هزار نفر خدمات بستری ارائه می‌دهیم و توسعه زیرساخت درمان مستقیم مورد توجه بوده است.

وی ادامه داد: پروژه بیمارستان هدایت بالغ بر هشت سال به طول انجامیده بود، در آغاز دولت منابع خوبی را درنظر گرفتیم و درسال جاری رشد ۱۱۴ درصدی در پروژه‌های درمانی داشتیم و رشد اجرای پروژه‌ها به سطح خوبی رسیده‌ است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین به تادیه بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این دولت بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد تومان تادیه بدهی رقم خورد. ابر بدهکار بانکی بودیم و توانستیم ۸۸ هزار میلیارد تومان از بدهی بانکی خود را تسویه کنیم. ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه بدهی بانکی ماهانه ما می‌شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *