وزیر فرهنگ دوباره رئیس شورای هنر شد

فهرست مطالب

در جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی که دوشنبه ۹ بهمن برگزار شد، اعضای شورای هنر، به اتفاق آرا محمدمهدی اسماعیلی را بار دیگر به عنوان رئیس شورای هنر انتخاب کردند.  

به گزارش آرونو به نقل از  روابط عمومی دبیرخانه شورای هنر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای هنر با تاکید بر اهمیت هنر در آموزش و پرورش گفت: سند جامع هنر در آموزش و پرورش که در این وزارتخانه در حال تدوین است، پس از تدوین در چند ماه آینده در شورای هنر طرح می‌شود.

رییس شورای هنر همچنین گفت: مصوبات شورای هنر به طور مداوم در جلسات شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح و تصویب می‌شود که تصویب طرح بازار هنر کشور و تشکیل بنیاد پویانمایی از مصوبات اخیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در این جلسه با حضور محمدمهدی اسماعیلی رییس شورا و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای هنر، گزارشی از فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش و گزارش‌های جشنواره‌های هنری فجر ارائه شد.

در گزارشی که از برنامه‌های هنری وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان ارائه شد، بیان شد که ساحت هنر و زیبایی‌شناسی از ساحت‌های سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش است و فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش در دو حوزه رسمی و غیررسمی است. بخش رسمی شامل دروس هنر در مقاطع مختلف تحصیلی و هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش می شود و در بخش غیررسمی معاونت‌های پرورشی فعالیت‌های هنری را برنامه‌ریزی می‌کند. وزارت آموزش و پرورش در بخش تربیت عمومی برنامه ‌هایی را در حوزه هنر از جمله تیاتر و سرود مانند تئاتر درسی و سرود درسی دارد و
در بخش تربیت تخصصی برنامه‌های هنری در کانون‌های فرهنگی و تربیتی طراحی می‌شود و همچنین کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر از جمله قصه‌گویی، پویانمایی، تولید و انتشار کتاب، کارگاههای تجسمی و … انجام می‌دهند.
اعضای شورای هنر در ادامه جلسه نظرات خود را درباره فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش بیان کردند.  

در ادامه گزارش چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر و شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در شورای هنر ارائه شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *