ورود اولین سری اتوبوس‌های برقی به چرخه حمل و نقل عمومی کشور؛ ایستگاه اول کرج

|

فهرست مطالب

معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اجرای اولین پروژه برقی سازی عملیاتی در مد حمل و نقلی اتوبوس‌های برقی در کرج برای نخستین بار خبر داد.

سید سجاد انوشه در گفت‌وگو با آرونو ، با اعلام خبر ورود ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل به چرخه حمل و نقل عمومی در کرج، افزود: مراسم اجرایی این اتوبوس‌های برقی امروز با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در کرج برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برای این اتوبوس‌های برقی ۶ جایگاه شارژ خودروهای برقی در کرج در نطر گرفته شده است، اظهار کرد: اتوبوس‌های برقی قرار است در خطوط بی آر تی در کرج مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین گزارش، پیش از این نیز مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور در گفت‌وگو با آرونو از بهره برداری خط اختصاصی اتوبوس های برقی کرج همزمان خبر داده و در تشریح روند بهره گیری از اتوبوس و تاکسی‌های برقی در کشور گفته بود: سیاستی که دولت ترسیم کرده، استفاده از خودروهای برقی در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری است. بر همین اساس در دو بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی اقداماتی در مجموعه وزارت کشور انجام شده است.

وی اعلام کرده بود: در ابتدا به منظور شناسایی ناوگان مناسب دو کمیته فنی اختصاصی خودروهای برقی در بخش تاکسی و اتوبوس شکل گرفت؛ محصولاتی که شرکت های تولیدکننده معرفی کردند هم در حوزه اتوبوس و هم حوزه تاکسی مورد بررسی قرار گرفت، به شکلی که محصولات چند شرکت مورد پذیرش قرار گرفت.

ضامنی افزوده بود: انتظار داریم بتوانیم بخشی از ناوگان تاکسیرانی را در سال آینده برقی کنیم و هدف ما در این بخش این است که بتوانیم مسیر را درست طی کنیم؛ به طوریکه محصولات مناسب انتخاب کنیم و مهم تر از همه به موازات ورود ناوگان به حوزه خدمت رسانی بتوانیم زیرساخت‌های شارژ در همه شهرهایی که متقاضی هستند را فراهم کنیم؛ چرا که خودروهای برقی صرفا با ورود ناوگان امکان بهره‌برداری ندارند و حتما باید زیرساخت های برقی برای آنها دیده شود.

ورود اولین سری اتوبوس‌های برقی به چرخه حمل و نقل عمومی کشور؛ ایستگاه اول کرج

ورود اولین سری اتوبوس‌های برقی به چرخه حمل و نقل عمومی کشور؛ ایستگاه اول کرج

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *