هوای تهران امروز سالم است/ شاخص کیفی ۸ منطقه آلوده و ناسالم ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _دوشنبه، بیست‌وهشتم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۶۲ ناسالم (قرمز)، اسلام‌شهر با شاخص ۱۰۵، پاکدشت با شاخص ۱۱۳، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۲۶، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۲۴، فرمانداری شهرری با شاخص ۱۲۶، منطقه ۱۵ با شاخص ۱۴۹ و وردآورد منطقه ۲۲ با شاخص ۱۱۱ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در همین راستا، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های آتی‌ساز با شاخص ۵۳، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۶۹، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۲، امام خمینی با شاخص ۷۰، باغستان شهریار با شاخص ۷۲، باقرشهر با شاخص ۷۵، پارک رازی با شاخص ۹۶، پاسداران با شاخص ۶۰، پردیس با شاخص ۸۳، پونک با شاخص ۵۶، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۷۵، تربیت مدرس منطقه شش ۸۱، در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های چشمه با شاخص ۶۹، دانشگاه تهران با شاخص ۷۷، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۶۹، دماوند با شاخص ۵۸، رباط‌کریم با شاخص ۶۶، ژئوفیزیک با شاخص ۹۹، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۸۴، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۸۶، شریف منطقه دو با شاخص ۹۵، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۹۸، شهرداری منطقه دو با شاخص ۶۷، در موقعیت سالم (زرد) ثبت شدند.

همچنین شهرداری منطقه چهار با شاخص ۷۵، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۶۵، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۸۲، شهریار با شاخص ۵۸، قرچک با شاخص ۸۰، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۵۶، لواسانات با شاخص ۵۲، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۹۲، ملارد با شاخص ۷۰، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۹۶ و ورامین با شاخص ۹۹ در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های بهارستان با شاخص ۴۶، سرخه‌حصار با شاخص ۳۷، علم و صنعت با شاخص ۳۶، قدس با شاخص ۴۴، در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده ازن بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *