هوای تهران امروز سالم است / شاخص کیفی ۵ منطقه بر مدار قرمز ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _یکشنبه بیست‌وهفتم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه اسلام‌شهر با شاخص ۱۶۴، باقرشهر با شاخص ۱۵۶، تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۶۰، قرچک با شاخص ۱۶۶ و منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۵ بر مدار ناسالم (قرمز) قرار دارد.

بر این اساس دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های پاسداران با شاخص ۱۱۱، ژئوفیزیک با شاخص ۱۰۶، شریف منطقه دو با شاخص ۱۱۹، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۳۶، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۲۲، فرمانداری شهرری با شاخص ۱۲۸، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۱۲۹، ورامین با شاخص ۱۴۳ و وردآورد منطقه ۲۲ با شاخص ۱۳۶ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در همین راستا، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های آتی‌ساز با شاخص ۶۱، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۶۵، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۶۶، امام خمینی با شاخص ۷۶، باغستان شهریار با شاخص ۷۹، بهارستان با شاخص ۶۰، پارک رازی با شاخص ۶۶، پردیس با شاخص ۹۶، پونک با شاخص ۶۵، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۸۹، تربیت مدرس منطقه شش ۸۷، چشمه با شاخص ۸۶، دانشگاه تهران با شاخص ۸۳، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۷۷، دماوند با شاخص ۵۹، رباط‌کریم با شاخص ۸۶، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۸۰، در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های شهرداری منطقه دو با شاخص ۷۴، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۷۷، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۸۳، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۹۳، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۵۳، شهریار با شاخص ۷۳، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۷۰، لواسانات با شاخص ۵۹، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۷۵، ملارد با شاخص ۶۷، در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های سرخه‌حصار با شاخص ۴۹، علم و صنعت با شاخص ۴۴، قدس با شاخص ۳۹، در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده ازن بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *