هوای تهران امروز سالم است/ شاخص کیفی ۴ منطقه بر مدار قرمز ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _جمعه، ذبیست‌وپنجم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه باغستان شهریار با شاخص ۱۵۶، تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۵۴، دانشگاه تهران با شاخص ۱۷۴ و شهریار با شاخص ۱۶۱، بر مدار ناسالم (قرمز) قرار دارد.

بر این اساس دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های باقرشهر با شاخص ۱۱۶، پاسداران با شاخص ۱۱۶، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۲۱، قرچک با شاخص ۱۲۷ و ورامین با شاخص ۱۵۰ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در همین راستا، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های آتی‌ساز با شاخص ۸۶، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۴، امام خمینی با شاخص ۶۶، بهارستان با شاخص ۶۷، پارک رازی با شاخص ۵۶، پردیس با شاخص ۷۵، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۷۷، تربیت مدرس منطقه شش ۸۰، چشمه با شاخص ۸۷، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۷۳، دماوند با شاخص ۵۹، رباط‌کریم با شاخص ۷۲، ژئوفیزیک با شاخص ۷۳، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۷۹، در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۸۱، شریف منطقه دو با شاخص ۹۰، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۸۸، شهرداری منطقه دو با شاخص ۶۹، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۷۹، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۷۸، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۵۲، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۷۱، فرمانداری شهرری با شاخص ۸۷، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۶۵، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۵، ملارد با شاخص ۸۵، منطقه ۱۵ با شاخص ۷۶، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۹۰ و ورداورد منطقه ۲۲ با شاخص ۷۱، در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۴۹، پونک با شاخص ۵۰، سرخه‌حصار با شاخص ۴۰، علم و صنعت با شاخص ۴۹، قدس با شاخص ۴۱، لواسانات با شاخص ۴۲، در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده ازن بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *