هوای تهران امروز سالم است / شاخص کیفی ۲ منطقه آلوده ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _پنجشنبه بیست‌وچهارم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۶۶ و منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۷ ناسالم (قرمز)، قرار دارد.

در همین راستا ایستگاه‌های باغستان شهریار با شاخص ۱۰۵، باقرشهر با شاخص ۱۰۳، پاسداران با شاخص ۱۰۵، تربیت مدرس منطقه شش ۱۱۴، دانشگاه تهران با شاخص ۱۲۴، ژئوفیزیک با شاخص ۱۳۰، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۱۲۰، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۱۰۲، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۴۲، فرمانداری شهرری با شاخص ۱۱۹، قرچک با شاخص ۱۰۹، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۱۲۱ بر مدار ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه آتی‌ساز با شاخص ۵۹، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۷۷، اسلام‌شهر با شاخص ۸۱، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۶۷، امام خمینی با شاخص ۸۶، بهارستان با شاخص ۶۰، پارک رازی با شاخص ۹۲، پردیس با شاخص ۸۷، پونک با شاخص ۷۰، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۹۱، چشمه با شاخص ۹۵، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۷۹، دماوند با شاخص ۵۹، رباط‌کریم با شاخص ۷۸ در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

به این ترتیب، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های سرخه‌حصار با شاخص ۵۳، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۹۹، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۹۴، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۹۷، شهرداری منطقه دو با شاخص ۷۲، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۸۰، شهریار با شاخص ۷۷، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۷۱، لواسانات با شاخص ۶۷، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۹۴، ملارد با شاخص ۷۲ و ورداورد منطقه ۲۲ با شاخص ۷۳، در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است. ایستگاه‌های علم و صنعت با شاخص ۴۳ و قدس با شاخص ۴۴ در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده ازن بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *