هوای تهران امروز سالم است/ شاخص کیفی ۱۲ منطقه آلوده و ناسالم ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _سه‌شنبه بیست‌ونهم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه باقرشهر با شاخص ۱۵۷ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم ناسالم (قرمز) قرار دارد.

بر این اساس، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های اسلام‌شهر با شاخص ۱۰۱، تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۰۷، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۰۶، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۸، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۱۳، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۳۲، فرمانداری شهرری با شاخص ۱۱۰، منطقه ۱۵ با شاخص ۱۲۹، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۱۱۴، ورامین با شاخص ۱۰۶ و وردآورد منطقه ۲۲ با شاخص ۱۴۳ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در همین راستا، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های آتی‌ساز با شاخص ۶۱، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۵۳، امام خمینی با شاخص ۶۰، باغستان شهریار با شاخص ۸۳، بهارستان با شاخص ۶۵، پارک رازی با شاخص ۷۷، پاسداران با شاخص ۷۷، پاکدشت با شاخص ۵۹، پردیس با شاخص ۶۶، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۷۸، تربیت مدرس منطقه شش ۶۰، در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های چشمه با شاخص ۶۴، دانشگاه تهران با شاخص ۶۷، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۷۶، دماوند با شاخص ۵۱، رباط‌کریم با شاخص ۷۳، ژئوفیزیک با شاخص ۶۵، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۵۹، شریف منطقه دو با شاخص ۹۳، شهرداری منطقه دو با شاخص ۷۱، در موقعیت سالم (زرد) ثبت شدند.

شرایط کیفی هوا در ایستگاه‌های شهرداری منطقه چهار با شاخص ۷۱، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۶، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۷۴، قرچک با شاخص ۸۸، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۵۲، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۷۱، ملارد با شاخص ۶۵، در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۰، پونک با شاخص ۴۹، سرخه‌حصار با شاخص ۳۵، علم و صنعت با شاخص ۲۸، قدس با شاخص ۴۰، لواسانات با شاخص ۴۶، در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده اوزون بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده اوزون» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *