هوای تهران امروز سالم است / شاخص کیفی یک منطقه بر مدار قرمز ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _شنبه بیست‌وششم خرداد_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه شهریار با شاخص ۱۵۲ بر مدار ناسالم (قرمز) قرار دارد.

بر این اساس دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های باقرشهر با شاخص ۱۱۰، پاسداران با شاخص ۱۰۵، تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۰۳، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۲، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۱۹، قرچک با شاخص ۱۲۸، در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در همین راستا، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های امام خمینی با شاخص ۷۲، باغستان شهریار با شاخص ۷۵، بهارستان با شاخص ۷۱، پردیس با شاخص ۶۷، پونک با شاخص ۵۹، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۹۳، تربیت مدرس منطقه شش ۷۷، چشمه با شاخص ۸۸، دانشگاه تهران با شاخص ۵۳، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۸۴، رباط‌کریم با شاخص ۸۹، ژئوفیزیک با شاخص ۶۱، ستاد بحران منطقه هفت با شاخص ۶۷، در موقعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

قابل توجه است که امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه سرخه‌حصار با شاخص ۵۲، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۸۶، شریف منطقه دو با شاخص ۷۴، شهرداری منطقه دو با شاخص ۷۰، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۷۴، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۸۰، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۵۸، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۶۹، فرمانداری شهرری با شاخص ۶۷، قدس با شاخص ۶۴، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۷۰، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۸، ملارد با شاخص ۷۵، منطقه ۱۵ با شاخص ۷۴، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۸۷، ورامین با شاخص ۱۰۰ و وردآورد منطقه ۲۲ با شاخص ۹۳، در شرایط هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های آتی‌ساز با شاخص ۴۰، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۴۸، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۳۵، پارک رازی با شاخص ۴۰، دماوند با شاخص ۳۸، علم و صنعت با شاخص ۴۶، لواسانات با شاخص ۳۸، در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده ازن بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *