هنرمندان درجه یک، کارت کیشوندی می‌گیرند

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو و به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی در آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین ماه‌های گذشته، تکریم و رسیدگی به وضعیت پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر را یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم خواند و اظهار کرد: کسانی که عمری را در راه اعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین صرف کردند، مهمترین سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند.

وی افزود: تکریم و تجلیل این هنرمندان موجب انگیزه مضاعف نسل جوان و شکوفایی فرهنگ و هنر کشور خواهد شد. بسیار مهم است که زمینه انتقال تجارب آنها را به نسل جوان فراهم کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به فعالیت‌های مشترک صندوق اعتباری هنر و موسسه هنرمندان پیشکسوت اشاره و تصریح کرد: هر دو نهاد به عنوان زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش می‌کنند که خدمات شایسته‌ای به نامداران عرصه فرهنگ و هنر ارائه کنند که این مهم همواره مورد تاکید وزیر فرهنگ است.

وی با اشاره به خدمات نوین صندوق به نامداران فرهنگ و هنر ادامه داد: سال گذشته واحد نامداران در صندوق اعتباری هنر راه‌اندازی شد تا به طور ویژه خدمات خود را به این گروه از هنرمندان کشور ارائه دهد. بر این اساس خدمات ویژه ای مانند بیمه تکمیلی رایگان، سفرهای فرهنگی و هنری در قالب سفر هفت بحر هنر، پیگیری ویژه امور درمانی و دیدار مستمر و برگزاری جلسات با این‌ها اجرایی شد.

پوراحمدی تاکید کرد: براساس پیگیری و رایزنی‌های انجام گرفته با سازمان منطقه آزاد کیش امکان دریافت کارت کیشوندی برای هنرمندان پیشکسوت دارای درجه یک هنری را فراهم کردیم تا از مزایا و امکانات این جزیره تفریحی برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: تاکنون کارت کیشوندی برای حدود ۲۰۰ نفر از هنرمندان نامدار صادر شده که به‌زودی و در آیینی نمادین به آنان اهداء خواهد شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگر سخنان خود به رشد چشمگیر اعطای تسهیلات به اعضای صندوق اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۵۰ درصد اعضای صندوق را هنرمندان زیر ۴۰ سال تشکیل می‌دهند. بر این اساس برای نخستین بار طرح شمیم و جوانه با هدف تشویق به ازدواج و فرزند آوری در بخش تسهیلات صندوق طراحی و اجرایی شد.

او افزود: بر این اساس به اعضایی که از اول مهر ۱۴۰۰ تا پایان اسفند ۱۴۰۱ ازدواج کنند یا صاحب فرزند شوند ۵ میلیون تومان هدیه بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اهدا می‌شود. از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بیش از هزار نفر از اعضای صندوق از تسهیلات طرح جوانه (فرزندآوری) و بیش از ۵۰۰ نفر از تسهیلات طرح شمیم (ازدواج) برخوردار شدند.

پوراحمدی خاطرنشان کرد: ما مصمم هستیم نقشه‌راه فعالیت‌های صندوق را با همکاری فعالان فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان ترسیم کنیم. امیدوارم با همراهی یکدیگر بتوانیم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر درخت کهنسال فرهنگ و هنر کشور باشیم.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *