همکاری ۲۰۰۰ وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی مددجویان

فهرست مطالب

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از همکاری ۲ هزار وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی به مددجویان خبر داد.

به گزارش آرونو ، حسین فتاحی با اعلام این خبر افزود: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و توانمندسازی، یکی از خدماتی که به مددجویان ارائه می‌دهد، بحث معاضدت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت است.

وی افزود: معتقدیم یکی از راه‌های توانمندسازی به عنوان برنامه اصلی کمیته امداد؛ همین توانمندسازی حقوقی است که با احقاق حقوقی که از آنان تضییع شده است، به توانمندی رسیده و از چرخه حمایت خارج شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مددجویان از همین راه به توانمندی رسیده حتی حامی نیازمندان و از خیران کمیته امداد شده‌اند.

فتاحی با اشاره به فعالیت ۷۰۰ میز حقوقی در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور، اظهار کرد: در این میز خدمت، وکلای نیکوکار و متخصصان حقوقی، حضور یافته و به مراجعان که مددجویان و اقشار نیازمند هستند، مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۱۵۰۰ پرونده حقوقی مددجویان توسط وکلای نیکوکار در محاکم قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت، اضافه کرد: با همکاری کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضاییه، حدود ۲۵۰۰ پرونده نیز از این مسیر رسیدگی و منجر به صدور حکم شد.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد همچنین از همکاری مستمر ۲ هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، فتاحی گفت: مددجویان علاوه بر حضور در دفاتر کمیته امداد و میز حقوقی، می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند امداد، درخواست خدمات حقوقی خود را ثبت و در همان سامانه پاسخ و مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *