هشدار چمران درباره جاگذاری دکل های ارتباطی بدون مجوز در پایتخت

فهرست مطالب

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به شهرداری تهران در خصوص اقدامات عجیب شرکت های مخابراتی و ارتباطاتی در جاگذاری دکل های ارتباطی بدون مجوز هشدار داد.

به گزارش آرونو ، در جریان برگزاری یکصد و یازدهمین صحن علنی شورا، مهدی چمران در ابتدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطرشهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و مدافع حرم، به مقام بلند آنان ادای احترام کرد.

رییس شورای شهر تهران با مرور روزهای مهم تقویم کشور با اشاره به روز ۱۲ آذر ماه به نام روز قانون اساسی گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نتیجه تلاشها و زحمات فراوان عده‌ای از خبرگان بود که مدتها وقت صرف شد تا نگارش و تدوین شود. 

وی با اشاره به سخنان ریاست جمهوری در مرور خاطراتی از ماهیت قانون اساسی اظهار کرد: بنا به گفته آیت الله رییسی، نلسون ماندلا در زمانیکه به دنبال نگارش قانون اساسی بود تلاشها و مطالعات بسیاری را انجام داد و بنا به گفته این شخصیت قانون اساسی ایران جزو قوانین پویا و زنده تر از سایر کشورها بوده است.

چمران تاکید کرد: این قانون حاصل دسترنج کسانی است که از قبل از انقلاب ۵۷ به دستور امام و به سرکردگی آقای حسن حبیبی صورت گرفت و در دو مرحله نظرات مردم اخذ و به سمع و رأی مردم رسید. 

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: قانون اساسی پس از قوانین و احکام الهی رسمی ترین و قویترین قانون کشور ماست و امیدواریم این احکام قانونی مغفول نمانده و بخوبی در ریزترین نکات نیز اجرا شود. 

چمران با بیان اینکه دو پارک مناسب سازی شده در تهران روز گذشته همزمان با روز جهانی معلولان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: افراد معلول نباید محدودیت داشته باشند و مدیریت شهری برای آرامش و آسایش در زندگی شهری معلولین تلاش کند. 

وی افزود: بنابر گزارش معاون شهرسازی اقدامات خوبی در راستای مناسب سازی شهر برای استفاده معلولان انجام شده که امید داریم این تلاش ها سرعت بیشتری پیدا کند. 

چمران با تأکید بر اینکه بیمه ساختمان باید به انواع بیمه اضافه شود، گفت: در زمان ساخت باید این بیمه به مدت ۱۰ سال انجام شود تا افراد با خیالی آسوده بتوانند مسکن خریداری کرده و در آن اسکان یابند. 

وضعیت دکل های مخابراتی در سطح شهر مناسب نیست

کمیسیون ماده ۱۰۰ باید مجوز تخریب این دکل ها را صادر کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه وضعیت دکل های مخابراتی در سطح شهر مناسب نیست افزود: در این زمینه تلاش‌های زیادی صورت گرفت و ارتباطات خوبی با شرکت های مخابراتی شکل گرفت، اما این اقدامات ادامه پیدا نکرد و در هر فضایی دکل نصب شد؛ باید برای مدیریت این وضعیت و بهبود آن و همچنین رعایت قوانین، اخذ مجوز و پرداخت عوارض تدبیری اندیشیده شود، ما در این صورت ناچار می شویم که مصوبه‌ای را تصویب کنیم که دکل‌های بدون مجوز جمع آوری شوند؛ کمیسیون ماده ۱۰۰ باید مجوز تخریب این دکل ها را صادر کند. 

وی ادامه داد: در فضای میانی خیابان کشاورز دکل نصب شده در حالی که باید با مجوز، نصب دکل انجام شود، شهر ما پر از دکل است و در شهرهای دیگر چنین نیست. 

بیمه ساختمان هم در کنار دیگر بیمه ها قرار گیرد

چمران در ادامه به ۱۲ آذرماه روز بیمه در تقویم سراسری اشاره کرد و گفت: با توجه به فراوانی مجموعه ها و شرکت های بیمه ای امیدواریم از این پس شاهد روزی باشیم تا بیمه ساختمان هم در کنار دیگر بیمه ها قرار گیرد.

وی تاکید کرد: رویه بیمه‌های ساختمانی پس از احداث تا ۱۰ سال یک رویه مرسوم است و امید این را داریم تا پس از ساخت و ساز ساختمان شهری سازندگان بیمه‌های ۱۰ ساله ساختمانی را لحاظ کرده تا ساکنان این ساختمان با خیال راحت و آسایش فکر در این اماکن سکونت کنند.

رییس شورای شهر در ادامه به افتتاح نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی تولید برق هسته ای در دارخوین خوزستان اشاره کرد و گفت: این قبیل اقدامات بسیار مهم و اقدامی قابل تقدیر است و امیدواریم این تلاشها بیش از قبل شده تا شاهد تولید برق شهر از انرژی هسته ای باشیم.

چمران با اشاره به جنایات رژیم کودک کش اسرائیل در فلسطین تاکید کرد: ما حمایت دولت آمریکا و دیگر دولت های غربی در پوشش دادن جنایات اسرائیل را شاهد هستیم، انگلیس هنوز فکر می کند استعمارگر است اما امروز می بینیم چه شرایط و مشکلاتی دارند و با این حال دست از حمایت از اغتشاش برنداشتند؛ دشمن تلاش کرد مردم را از اتحاد دور کرده و تنفر و انزجار را در مردم به وجود بیاورند، اما خوشبختانه چنین اتفاقی نیفتاد؛ هرچند برخی چشم و گوش بسته به دام حیله های دشمن افتادند که این انتظار نمی رفت. 

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *