نگهداری و درمان بانوان آسیب‌دیده از اعتیاد در کلانشهرها

فهرست مطالب

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه این ستاد با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: این تفاهم نامه شامل دو بخش می‌شود؛ اول باید به توانمندسازی و بازگشت بانوان آسیب دیده به جامعه کمک کنیم اما هدف اصلی این است که از توان بالای بانوان در کشور برای پیشگیری در همه بخش‌ها و اقشار استفاده کنیم.

به گزارش آرونو ، سردار اسکندر مومنی در مراسم امضای تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه انتظار داریم در حوزه مجموعه زنان، زنان به عنوان مادران و بخشی از جامعه به پیشگیری از بروز اعتیاد در همه بخش‌ها کمک کنند، اظهار کرد: نرخ شیوع اعتیاد در میان بانوان کشورمان بسیار پایین است.

فراهم‌شدن ظرفیت کافی برای نگهداری و درمان بانوان آسیب‌دیده در کلانشهرها

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در چند سال اخیر صورت گرفت ایجاد مکان‌هایی برای درمان و نگهداری بانوان آسیب‌دیده در این زمینه بوده است، گفت: به ویژه در یکسال اخیر با همت شهرداری تهران در تهران و در کل کشور با همت همه دستگاه‌ها و سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها می‌توان گفت فضای کافی و ظرفیت لازم برای نگهداری و درمان بانوان آسیب‌دیده به ویژه در تهران، کرج، تبریز و مشهد و کلان شهرها فراهم شد.

مومنی با بیان اینکه باید اولویت اصلی را در پیشگیری قرار دهیم و راه حل اصلی پیشگیری است، به طرح یاریگران زندگی اشاره کرد و یادآور شد: خلاصه این طرح این است تلاش کنیم آسیب‌دیدگان از این آسیب رها شوند و به جامعه برگردند.

به گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، هدف دوم طرح یاریگران زندگی این است که همه به هم یاری کنیم و افرادی که به اعتیاد دچار نشدند دچار نشوند و پیشگیری شود.

مومنی با بیان اینکه اعتیاد خودش یک آسیب است، اما منشأ بسیاری از آسیب‌های دیگری است، به پیمایشی در این زمینه اشاره کرد و گفت: حدود ۵۵ درصد علت طلاق‌ها اعتیاد مطرح شده و این نشان می‌دهد باید تمرکز زیادی در این زمینه داشته باشیم.

وی در ادامه به انعقاد این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه شامل دو بخش می‌شود که اول باید به توانمندسازی و بازگشت بانوان آسیب دیده به جامعه کمک کنیم اما هدف اصلی این است که از توان بالای بانوان در کشور برای پیشگیری در همه بخش‌ها و اقشار استفاده کنیم زیرا در کشور ما با توجه به آموزه‌های دینی بانوان نقش بسیار مهمی دارند. 

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *