نوآوری، کلید جهان عادلانه برای افراد دارای معلولیت

فهرست مطالب

دبیر کل سازمان ملل گفت: نوآوری کلید ایجاد جهانی عادلانه تر برای افراد دارای معلولیت است.

به گزارش آرونو ، “آنتونیو گوترش”، دبیرکل سازمان ملل متحد، به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت که امروز (شنبه) برگزار می‌شود، خواستار راهکارهای متحول کننده و نوآورانه در دنیایی شد که با بحران‌هایی مواجه است که به طور نامتناسبی بر افراد دارای معلولیت تاثیر می‌گذارد.

دبیر کل سازمان ملل در پیام خود تاکید کرد: به همکاری بیشتر در بخش دولتی و خصوصی نیاز است تا راهبردهایی ارائه شود که به نفع افراد دارای معلولیت باشد و آنها نیز باید در توسعه این راهبردها مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به تلاش‌های داخلی سازمان ملل برای در دسترس ساختن بیشتر این سازمان برای افراد دارای معلولیت گفت: از ستادهای مرکزی تا میدان عمل، در حال کار برای ارزیابی، رسیدگی و بهبود دسترسی دیجیتالی هستیم.

گوترش ادامه داد: نوآوری و فناوری می تواند ابزار قدرتمندی برای شمول، افزایش دسترسی به اطلاعات، آموزش و یادگیری همیشگی باشد و راه جدیدی را برای افراد دارای معلولیت باز کند تا به عنوان نیروی کار و در جامعه مشارکت داشته باشد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، سازمان ملل برآورد کرده است که ۱۵ درصد از همه افراد دارای معلولیت هستند. درک و شناخت این موضوع برای اطمینان یافتن از اینکه بیش از یک میلیارد نفر از مردم زندگی کاملی دارند، به حقوق آنان احترام گذاشته میشود و مشارکت داده میشوند، ضروری است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *