نقشه راه شهرداری تهران در حوزه اهدای عضو تدوین می‌شود

فهرست مطالب

دبیر ستاد اهدای عضو شهرداری تهران از الزام دستگاه های تابعه شهرداری تهران برای تدوین بسته های مشخص و سیاستگذاری مدون در حوزه ترویج و اهدای عضو خبر داد.

 به گزارش آرونو ، حمید صاحب در حاشیه نشست بررسی آیین نامه اجرایی مصوبه اهدای عضو و تکریم خانواده های جان بخش که با حضور نمایندگان دستگاه های تابعه شهرداری برگزار شد افزود: شورای اسلامی شهر تهران در حوزه اهدای عضو و حمایت از خانواده های جان بخش مصوباتی داشته است. لازم است همه دستگاه های تابعه شهرداری تهران بر اساس این مصوبات اقدامات لازم را برای اجرای مفاد این مصوبات در مسئله اهدای عضو وحمایت از خانواده های جان بخش و تکریم آنان انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه مصوبات شورای شهر نیازمند تدوین ساز و کارها و دستورالعمل هایی برای سامان دادن به روند ارایه خدمت به خانواده های جان بخش است، افزود: سیاستگذاری جامع، هدفمند و متناسب با سیاست ها و رویکردهای شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری در این حوزه نیازمند تحلیل دقیق و عمیق است و از این رو همه دستگاه های تابعه شهرداری باید پیشنهادات و دیدگاه های کارشناسی خود را در این بخش در بازه زمانی مشخص در اختیار دبیرخانه ستاد اهدای عضو شهرداری تهران قرار دهند تا بر اساس آن بهترین خدمات در اختیار خانواده های جان بخش قرار گیرد.

دبیر ستاد اهدای عضو شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه باید نقشه راه عملکرد شهرداری در این حوزه ترسیم و همه دستگاه های تابعه شهرداری در این مسیر حرکت کنند، خاطرنشان کرد: در راستای تکریم خانواده های جان بخش تهرانی، در این پیش نویس تاکید شده است که ارایه خدمات به خانواده های اهدا کننده عضو بعد از احراز سکونت آنان در مناطق ۲۲ گانه و نیز حسب مورد و بنا بر خدماتی که در دستور العمل تنظیم شده به آن اشاره می شود ارایه شود.

بنا براعلام روابط عمومی اداره کل سلامت شهرداری تهران، در این نشست مقرر شد واحدهای تابعه شهرداری با تدوین برنامه هایی در حوزه ادارات و سازمان های زیر مجموعه، سیاست های تشویقی و اطلاع رسانی در حوزه اهدای عضو میان کارکنان خود را اجرایی کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *