نشست در آپادانای اصفهان/ ایمن سازی محل در حال انجام است

|

فهرست مطالب

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مجله آرونو، پیرامون اینکه عوامل ایمنی و آتش نشانی و پلیس راهور و تیم فنی و مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب به محل اعزام و ضمن اعمال محدودیت ترافیکی در جهت ایمنی محور کنترل جریان فاضلاب و چگونگی اصلاح و بازسازی خط لوله برنامه ریزی شد، اظهار کرد: قرار است در اسرع وقت عملیات حفاری روی لوله انجام و پس از اصلاح و تعویض خط لوله و پرسازی محل انجام شود.

وی افزود: با توجه به فرسودگی خط لوله انتقال فاضلاب با قدمت بیش از ۵۰ سال و تأثیرات فرونشست زمین بر وقوع حوادث تا کنون عملیات بازسازی و تعویض ۱۹۳ کیلومتر از خطوط اولویت دار در شهر اصفهان انجام و در سال جاری ۲۰ کیلومتر از شبکه‌های فرسوده در خیابان‌های شهیدان کاظمی، کاوه، شهید چمران، هفتون، قائمیه، آبشار در برنامه بازسازی قرار دارد و پیمانکاران در زمینه بازسازی شبکه‌ها فعالیت می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: لازم به ذکر است بیش از ۳۰۰ کیلومتر از شبکه‌های انتقال فاضلاب شهر اصفهان به علت قدمت ۵۰ ساله فرسوده و نیاز به اصلاح دارد که ۳۰ کیلومتر از این خطوط به دلیل قرار گرفتن در مناطق آسیب پذیر در اولویت اجرا می‌باشد و نیاز به اعتبارات ملی دارد که باید توسط وزارت نیرو شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین شود.

وی تسریع در اجرای طرح بازسازی شبکه‌ها با توجه به شرایط کم آبی و فرونشست زمین در اصفهان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: با بررسی به عمل آمده فرونشست زمین نیز باعث تشدید حوادث در این شبکه‌ها گردیده است و راهکار مؤثر در کاهش اثرات فرونشست زمین و پیشگیری از بروز خسارات در ابنیه تاریخی، مسکونی، اراضی و تأسیسات شهری تداوم جریان رودخانه زاینده رود و تغذیه سفره‌های، آب زیر زمینی، اجرای طرح‌های آبخیزداری و تأمین حقابه های قانونی کشاورزی، زیست محیطی و احیای زاینده رود و تالاب گاوخونی است.

شیشه فروش اظهار کرد: لازم است وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی. سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در جهت تأمین اعتبارات مورد نیاز برای اجرا و تکمیل طرح‌های مصوب تأمین آب استان، پیشگیری از بارگذاری در بالادست حوضه آبریز زاینده رود، حمایت از طرح‌های تأمین آب استان و تسریع در اجرای طرح‌های احیای زاینده رود و تأمین حقابه های قانونی حوضه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در پی ریزش خط لوله انتقال فاضلاب جنوب اصفهان در مسیر خیابان شهید آیت الله قدوسی آپادانای اول. مسیر خیابان به منظور پیشگیری از بروز حوادث محتمل و انجام عملیات حفاری و بازسازی خط لوله توسط پلیس راهور مسدود و اطلاع رسانی شد، افزود: رانندگان خودروها از مسیرهای جایگزین برای تردد تا ایمن سازی محور استفاده کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: در اثر ریزش خط لوله فاضلاب در عمق ۶ متری حفره‌ای به عرض ۳ متر و طول حدود ۶ متر در زیر خیابان ایجاد که می‌بایست پس از عملیات حفاری بازسازی خط انجام شود عوامل فنی شرکت آب و فاضلاب، شهرداری و پلیس راهور در محل حضور دارند و با اعزام بیل مکانیکی و تجهیزات مورد نیاز اقدامات لازم برای اصلاح خط در حال پیگیری و انجام است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *