نرخ توقف در پارکینگ‌های شهرداری تهران افزایش یافت

فهرست مطالب

اعضای شورای شهر تهران بررسی لایحه بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران را به تصویب رساندند و بر این اساس نرخ ورودی پارکینگ های شهرداری تهران به صورت میانگین ۴۰ درصد افزایش داشت.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز بررسی لایحه بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران را روی میز بررسی خود قرار داده و سید جعفر تشکری‌هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی تعیین بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران گفت: مطابق با مصوبه سال گذشته، شهرداری تهران پارکینگ‌های تهران را به سه رده یک، دو و پارکینگ‌های غیرمسقف تقسیم‌بندی کرد.

وی ادامه داد: براساس این تقسیم‌بندی پارکینگ‌های درجه یک دارای سیستم‌های هوشمند، سیستم‌های نظارتی و سیستم‌های ورود و خروج هستند و پارکینگ‌های درجه ۲ پارکینگ‌هایی هستند که به شرط مسقف بودن امکانات پارکینگ درجه یک را ندارند.

تشکری‌هاشمی با بیان اینکه نرخ ورودیه و حق توقف در پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است، گفت: نرخ ورودیه خودروهای سواری و وانت در پارکینگ‌های رده یکم برای ورودی و ساعت اول مبلغ ۹۵۰۰ تومان به ازای هر نیم ساعت پس از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۱۹۰۰ تومان افزایش می یابد و پس از هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ نیز مبلغ ۱۳۰۰ تومان به مبلغ گفته شده افزوده خواهد شد. همچنین نرخ توقف خودرو در یک شبانه روز کامل مبلغ ۸۲ هزار تومان است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نرخ ورودیه ون و مینی‌بوس گفت: ورودی از ساعت اول برای این دسته از خودروها مبلغ ۱۳۰۰ تومان و به ازای هر نیم ساعت پس از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۲۲۰۰ تومان به قیمت افزوده می‌شود. همچنین هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ مشمول افزایش ۱۶۰۰ تومانی می شود. نرخ ورودی و حق توقف ون و مینی‌بوس برای یک شبانه روز کامل نیز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: نرخ ورودی اتوبوس و کامیون در پارکینگ‌های رده یکم مبلغ ۱۶ هزار تومان است و هر نیم ساعت پس از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۳۱۰۰ تومان به آن افزوده می شود و هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ مبلغ ۲۲۰۰ تومان افزایش دارد و برای یک شبانه روز کامل نیز مبلغ ۱۳۷ هزار تومان باید پرداخت شود.

تشکری‌هاشمی با بیان اینکه برای خودرو تریلی ورودی و ساعت اول ۲۵ هزار تومان خواهد بود، گفت: هر نیم ساعت بعد از ساعت اول تا ساعت ۱۲ و نیم، ۳۱۰۰ تومان و یک شبانه روز کامل ۱۴۶ هزار تومان خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بهای خدمات ورود موتوسیکلت ها نیز مبلغ ۳۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است، گفت: به ازای هر ۳۰ دقیقه ۱۵۰۰ تومان افزایش می یابد.

به گزارش آرونو ، محسن هرمزی نیز در دفاع از این لایحه با بیان اینکه الکترونیک بودن یا نبودن پارکینگ‌ها ملاکی برای تعیین نرخ‌ها نیست، گفت: پارکینگ‌های شهرداری تهران از سیستم‌های اعلام و اطفای حریق برخوردار هستند و اگر پارکینگ ها را رده بندی نکنیم و از همه پارکینگ ها یک نرخ دریافت شود انگیزه ای برای ارتقاء ندارند.

به گزارش آرونو ، هرمزی با بیان اینکه نظارت جدی بر دریافت نرخ‌های مصوب انجام می‌شود، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ اگر اضافه مبلغ از آن ها دریافت شد اطلاع دهند تا با پیمانکار برخورد شود.

به گزارش آرونو ، به پیشنهاد اقراریان مبلغ ورودی موتورسیکلت‌ها از ۳۱۰۰ به ۳۰۰۰ تومان کاهش یافت و این لایحه با اکثریت آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *