نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند عادی اصلاح شد

فهرست مطالب

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۵ رأی موافق با اصلاحیه نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند عادی در یکصدودهمین جلسه شورا موافقت کردند.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز این شورا بررسی لایحه اصلاحیه نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند عادی را با پیشنهاد مهدی چمران ریاست شورا و رای اکثریت اعضاء در دستور کار خود قرار دادند که در همین راستا چمران اظهارکرد: با توجه به این‌که همین الان نیز برای تصمیم گیری این موضوع دیر شده، بهتر است که علی‌رغم این‌که از روز گذشته این موضوع در دستور کار قرار نگرفته امروز با موافقت اعضاء در دستور کار قرار بگیرد تا پیرینت فیش‌های خدمات مدیریت پسماند هرچه زودتر چاپ و به دست شهروندان برسد.

آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در این باره گفت: از سال ۱۴۰۱ بدهی معوقات بهای خدمات مدیریت پسماند عادی مؤدیان طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ مطابق سال ۱۳۹۹ و سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بر مبنای سال محاسبه بهای خدمات پسماند اخذ خواهد شد.

در ادامه چمران بار دیگر تاکید کرد: بهتر است همانند قبوض برق، آب و گاز که پیامک یادآوری پرداخت ارسال می‌شود شهرداری تهران نیز سامانه‌ای را طراحی و راه اندازی کند که نسبت به پرداخت عوارض پسماند به شهروندان پیامک یادآوری ارسال کند.

اقراریان دیگر عضو شورای شهر تهران هم با اشاره به پیشنهاد ریاست شورا مبنی بر راه اندازی سامانه یادآوری پرداخت، اظهار کرد: سامانه ارتباطی ما با مردم دچار اختلال است و در حوزه‌های دیگر نیز این موضوع قابل مشاهده است. در گذشته شورایاری‌ها و برخی ارتباط‌های دیگر با شهروندان وجود داشت و سعی شده بود با بدنه مردم ارتباط خوبی برقرار شود ولی در حال حاضر متاسفانه سامانه ارتباطی شهروندان و مدیریت شهری دچار اختلال است.

وی تاکید کرد: باید شهر را با منابع پایدار اداره کنیم که یکی از آنها اخذ عوارض‌ها و بهای خدمات است. در ادوار گذشته بر اساس خدماتی که ارائه شده، برخی افراد عوارض خود را پرداخت نکرده‌اند حال چرا باید امروز به فردی که به وظیفه شهروندی خود عمل نکرده است، تخفیف داده شود؟.

اقراریان ادامه داد: امروز در تهران ۹۰۰۰ اتوبوس براساس سند جامع ترافیک تهران نیاز داریم. هزینه این اتوبوس‌ها باید از کجا تامین شود؟ لذا منابع از همین عوارض اخذ می‌شود. برهمین اساس پیشنهاد من این است که این عوارض براساس محاسبه سال ۱۴۰۱ انجام شود تا درآمدهای شهرداری کاهش پیدا نکند.

عباسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره این لایحه اصلاحیه گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که افراد خوش حساب که روند عادی شهر را محقق می‌کنند مستحق توجه بیشتری از سوی شورای شهر تهران باشند.

پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز در جریان بررسی اصلاحیه نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند عادی اظهار کرد: باید تبصره‌ای اضافه شود که شهرداری مکلف شود در راستای حذف قبوض کاغذی افرادی که از سامانه‌های الکترونیک قبوض خود را پرداخت می‌کنند شامل پنج درصد تخفیف شوند.

چمران در ادامه و در پاسخ به پیرهادی اظهار کرد: از سال آینده همه به صورت الکترونیک باید قبوض خود را پرداخت کنند و این قبوض حذف خواهند شد و فقط امسال پیرینت کاغذی داده می‌شود لذا دادن تخفیف به شهروندان معنی و دلیلی ندارد.

به گزارش آرونو ، مصوبه نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند عادی در سیصدو سومین جلسه رسمی شورای شهر تهران در دوره پنجم در تاریخ ۳۰ خردادماه سال ۱۴۰۰ با رأی اکثریت اعضای شورا به تصویب رسیده بود که امروز اعضای شورای شهر تهران با ۱۵ رأی موافق با اصلاحیه این مصوبه موافقت کردند.

بنابراین گزارش، اعضای شورای شهر تهران همچنین در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران انتخاب یک نفر از اعضای شورای شهر تهران جهت عضویت در کارگروه راهبردی بانک زمین منطقه ۲۲ را در دستور کار داشتند که نهایتا پس از بحث و بررسی شربیانی با ۱۵ رأی موافق برای عضویت در کارگروه راهبردی بانک زمین منطقه ۲۲ انتخاب شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *