«من زنده برگشتم» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

فهرست مطالب

تیزر جدید فیلم مستند «من زنده برگشتم» به کارگردانی مجتبی حیدری که روایتی از سفر سوخت‌بران به پاکستان است، منتشر شد.

به گزارش آرونو ، تیزر جدید فیلم مستند «من زنده برگشتم»، محصول مرکز مستند سوره، به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی حیدری همزمان با حضور در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران رونمایی شد.

 ساخت تیزر برعهده مریم کیومرثی بوده است.

 اولین نمایش «من زنده برگشتم» روز پنجشنبه ۲۸ مهر ساعت ۲۰:۳۰ خواهد بود. همچنین روز شنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۶:۰۰ نیز این فیلم مستند به نمایش درمی‌آید.

این فیلم مستند که هم‌اکنون سومین حضور جشنواره‌ای خود را تجربه می‌کند، پیش از این در بخش مسابقه کوتاه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» و بخش مسابقه مستندهای کوتاه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند حضور داشته است.

این اثر داستان زندگی مردمان روستایی مرزی در سیستان و بلوچستان است که برای گذران زندگی و معیشت خود به شغل خطرناک «سوخت‌بری» روی آورده‌اند. این فیلم مستند روایتی متفاوت و نفس‌گیر از سفر سوخت‌بران است که از شهرستان سرباز آغاز می‌شود و تا منطقه‌ای در پاکستان ادامه می‌یابد.

در خلاصه داستان «من زنده برگشتم» آمده است: «ساجد می‌گفت: میدونستی اینجا دخترها، فردای عروسیشون سی مثقال طلایی که بابت مهریه گرفتن رو به شوهرشون میدن تا باهاش یه نیسان بخره و بزنه به دل کوه؟ چون اینجا یک شغل دیگه هم وجود داره که خطرناکه ولی درعوض پول آن نقد است.»

عوامل این مستند عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: مجتبی حیدری، مدیر تولید: حامد زراعت‌کن، تدوین: محمدصادق بکتاشیان، نویسنده: فاطمه حیدری تیزر: مریم کیومرثی، عکاس و تصویربردار: مجتبی حیدری، مجری طرح: آژانس مستند سو و تهیه شده در مرکز مستند سوره.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *