مسیر انقلاب اسلامی با قدرت پیش می‌رود

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز _سه‌شنبه سوم آبان‌ماه_ در مراسم روز شهرستان کبودراهنگ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پنجم آبان سال ۱۳۵۷ و ۶۴۱ شهید، اظهار کرد: نهضت امام عظیم‌الشان امسال ۶۰ ساله می‌شود؛ نهضتی که در مهرماه سال ۱۳۴۱ همزمان با ایام فاطمیه آغاز شد، به همین خاطر آن را فاطمی الحدوث می‌دانیم و بقای شصت ساله‌اش حسینی البقا است.

وی با بیان این که نام و خاطره امام حسین (ع) و شهدای کربلا، نهضت امام (ره) را به این اقتدار و استحکام رساند، گفت: مردم انقلابی کبودرآهنگ از همان ابتدا از نهضت امام خمینی (ره) پشتیبانی کردند و پیشتاز حرکت‌های انقلابی در استان همدان و کشور بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در مناسبت‌های ملی، همواره از استان همدان به عنوان دارالمومنین به خوبی و نیکی یاد می‌شود؛ استانی که شهدای سرافرازی چون شهید همدانی، شهید چیت‌سازان و شهید شهبازی در آسمانش می‌درخشند، اما در این میان، کبودرآهنگ از ابتدای نهضت، شهرستان پیشتاز استان بوده است؛ به گونه‌ای که جوانان دهه چهل در جوادیه کبودرآهنگ بذر انقلابی‌گری را با نوحه‌های انقلابی، سروده‌ها و فعالیت‌های متعدد در زمین حاصل خیز این شهرستان کاشتند و خاطرات آن همچنان باقی است.

اسماعیلی افزود: جوان‌های این شهرستان، سخنرانی‌های شهید مطهری در مجالس مسجد قبا را با امکانات محدود آن روز ضبط می‌کردند و در شهر پخش می‌کردند. برگزاری دعای ندبه به عنوان سیاسی‌ترین دعای اعتراضی منتظران در روزهای جمعه دهه پنجاه از دیگر برنامه‌های جوان‌های انقلابی کبودرآهنگ بود که همه این فعالیت‌ها روح انقلابی بودن را در این شهرستان به اوج رساند.

وی تاکید کرد: حوادثی چون پنجم آبانماه سال ۵۷، میوه درخت نهضت امام راحل است که در کوچه‌های کبودرآهنگ به بار نشست و پنج شهید عالی مقام آن که در خون پاک خود غلتیدند تا پرچمی برای عظمت ایران، همدان و کبودرآهنگ شوند و امروز در چهل و چهارمین سالگرد شهادت این شهدای سرافراز با افتخار و غرور از آن‌ها یاد می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیشتازی مردم کبودرآهنگ در ایام نورانی دفاع مقدس، گفت: خداوند بر درجات شهید والامقام همدانی بیفزاید؛ چنان که در کتاب «مهتاب خین» با بخشی از ایثارگری‌ها و خاطرات این شهید بزرگ آشنا می‌شویم و می‌خوانیم که جوانان کبودرآهنگ در سال پنجاه و نه و پیش از آغاز جنگ در کردستان حاضر بودند و شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

اسماعیلی ادامه داد: مساجد کبودرآهنگ در ایام دفاع مقدس روزهای پرشوری را سپری کردند به گونه‌ای که پدران فرزندان خود را ابراهیم وار به مسلخ عشق می‌فرستادند؛ خاطرات اعزام نیرو از این شهرستان به جبهه‌ها و تشییع حماسی شهدا هرگز از یادها نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در همان روزهای آغاز به کار دولت مردمی تاکنون در سخنرانی‌های متعدد نزدیک به ۴۰ بار به اهمیت جهاد تبیین اشاره کرده‌اند، گفت: باید با زبان رسا و با منطق، واقعیت‌های امروز ایران اسلامی را به اطلاع جوانانی برسانیم که اتفاقات تلخ و شیرین گذشته این سرزمین را ندیده‌اند زیرا امروز در دانشگاه‌ها با فرزندان دهه هشتادی روبرو هستیم که دشمن سعی می‌کند تصویری ناکارآمد از نظام دینی در ذهن این جوانان ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: جهاد تبیین انقلاب را از مسیر مشکلات عبور می‌دهد و در این راستا باید با زبان منطق و تبیین با جوانان و دانشجویان صحبت کنیم و این وظیفه تمام مسئولان، پیشکسوتان انقلاب، بسیجیان و معلمان است که از تاریخ و ترس امروز دشمن از ملت ایران صحبت کنند.

اسماعیلی با اشاره به حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی گفت: اینکه چهار میلیون نفر از یک کشور به یک کشور دیگر بروند و با عزتمندی پذیرایی شوند و در نهایت دو ملت زیر یک پرچم عزاداری کنند، تنها از حماسه بزرگ اربعین حسینی بر می‌آید و در دنیای مادی چنین تصویری را باورپذیر نیست زیرا اربعین حسینی میراث خون شهداست. شهدایی که در وصیت نامه‌های خود آرزوی باز شدن راه کربلا را بیان می‌کردند.

وی ضمن اشاره به حضور و سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: آقای رئیس جمهور با در دست داشتن تصویر حاج قاسم سلیمانی در قلب دشمن و نظام استکباری دشمن صهیونیستی را استیضاح کرد و در ادامه دشمن تلاش کرد با ایجاد اغتشاشات، شیرینی و طعم این موفقیت را بر کام مردم تلخ کند اما مردم ایران با قدرت و با تبعیت از رهبری نشان دادند همواره با آرمان‌های انقلاب اسلامی همراه هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مسیر انقلاب اسلامی با قدرت به پیش می‌رود و فرزندان ایران با افتخار مسیر امام راحل و نهضت شصت ساله امام را ادامه می‌دهند.

اسماعیلی تصریح کرد: به عنوان یکی از خادمان ملت ایران باید عرض کنم که همه مشکلات با دست جوانان غیور این سرزمین مرتفع خواهد شد و بدون تردید تلاش‌های اخیر دشمنان در ایجاد اغتشاشات همانند همیشه با شکست تحقیرآمیز مواج خواهند شد.

وی گفت: ملت سرافراز ایران، انقلاب اسلامی را با دست خالی به پیروزی رساندند و هزاران مستشار آمریکایی در ایران با تحقیر، کشور را ترک کردند زیرا ملت ایران آن روزها با دستان خالی با حضور نظامی گسترده نظامی آمریکا مبارزه کردند و خوشبختانه امروز قدرت نظام جمهوری اسلامی به جایگاهی رسیده که کسی جرأت مقابله با ما را ندارد و جمهوری اسلامی سطح تأثیرگذاری اش از منطقه به سطح جهانی ارتقا پیدا کرده و این اتفاقات اخیر، آخرین تلاش‌ها برای جلوگیری از این موفقیت بزرگ ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: همه جوانان عاشق اهل بیت هستند. ما همه جوانان را فرزندان خودمان می‌دانیم. اگر غفلتی هم کرده باشند بدانند که آغوش ملت به روی آنها باز است.

اسماعیلی گفت: امروز همه افتخارات و سربلندی مردم ایران مرهون ایام شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است و چشمه جوشان عشق به اباعبدالله (ع) همچنان در این کشور حماسه می‌آفریند. چنان که در یک دهه اخیر شاهد رویدادهای مهمی در کشور و منطقه بودیم و به عنوان نمونه شهید عالی مقامی چون شهید حججی متولد سال هفتاد و یک که نه انقلاب و جنگ را از نزدیک مشاهده کرده بود و نه حضور امام (ره) را درک کرده بود، با اقتدا به پیشوای بزرگ خود رهبری حکیم انقلاب یاد نام‌آوران دوران دفاع مقدس را زنده نگه داشت.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی یک دهه اخیر توضیح داد: یک دهه گذشته کشور به خاطر تفکر غرب زده دچار عقب ماندگی شد و دشمنان تلاش کردند با اخلال در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی، به انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند اما باید بدانند که کشتی انقلاب یک ناخدای بیدار دارد و ما امیدواریم پرچم انقلاب به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی‌اش برسد.

وی ادامه داد: وقتی سال گذشته دولت را تحویل گرفتیم با عددهای عجیب و غریب در حوزه‌های مختلف روبه‌رو شدیم از سوی دیگر با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شدیم اما باید بگویم که فرزندان جهادی انقلاب اسلامی با تلاش شبانه روزی این امر را مدیریت کردند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات هفته‌های اخیر شاهد تروریسم رسانه‌ای در کشور بودیم. امروزه یک تروریسم رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی راه افتاده و شبکه‌های مزدور و ایرانی نما با تزریق ناامیدی علیه این ملت اقدام می‌کنند.

وی در پایان گفت: دشمن امید مردم را هدف گرفته و قطعاً بار دیگر سرش به سر خواهد خورد. امروز با حضور یک شخصیت جهادی، انقلابی و مکتبی در رأس دولت، خورشید انقلاب پر فروغ‌تر خواهد شد و این روشنایی، ظلمت ناامیدی را از بین خواهد برد.

گفتنی است، مراسم روز شهرستان کبودرآهنگ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پنجم آبان سال ۱۳۵۷ و ۶۴۱ شهید گرانقدر این شهرستان در مسجد تکیه کبودرآهنگ برگزار خواهد شد.

مردم کبودرآهنگ در پنجم آبان سال ۱۳۵۷ در حرکت اعتراضی و تظاهرات علیه حکومت پهلوی شرکت کردند که با تیراندازی مأموران رژیم پهلوی، پنج نفر از تظاهرکنندگان به اسامی «محمد شعاعی»، «علی‌قلی عاشوری»، «محمود دلاکی»، «عمران کردی» و «علی مسلم‌خانی» به شهادت رسیدند و ۲۱ نفر زخمی شدند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *