«مسافری از گانورا» تابلوی هنرمندانه‌ «ما می‌توانیم» است

آرونو /خراسان رضوی معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: خطی که رهبر معظم انقلاب فرمودند دقیق‌ترین و مؤثرترین خط برای انتقال یک پیام و یک ارزش و یک انقلاب است، نمونه‌اش انیمیشن «مسافری از گانورا» است

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در مراسم تقدیر از عوامل انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» با حضور محمد حسین‌زاده عیش‌آبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سید امیر شوشتری مدیرکل آموزش پرورش استان، مجید عسگری رئیس حوزه هنری خراسان و عوامل تولید این فیلم در سینما هویزه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این انیمیشن تابلوی هنرمندانه‌ای از «ما می‌توانیم» است. مسافری از گانورا توانست با هنر پویانمایی دل‌های بینندگان را تسخیر کند و اعلام کند که ما مخاطبین زیادی در پیکره نیروهای انقلابی و مردم داریم که اگر آثار متناسب با مخاطب پیدا شود، سینماهای ما پر می‌شود از بینندگانی که دل در گرو آثار پاک، سالم و سازنده و هنری دارند.

وی ادامه داد: مزیت مسافری از گانورا به نظرم انتخاب مسیر محتوایی بسیار خوبی بود که خیلی هنرمندانه و دقیق و بدون شتاب‌زدگی و شعارزدگی انتخاب شده است. از مزیت‌های دیگر مسافری از گانورا این است که یک جمع جوان پای این کار آمدند. برای من این لحظه یک پیام دیگر کنار این ظرفیت بازنمایی شد که این جوان‌ها به‌رغم همه توانمندی‌ها و ابتکارات و تیم خوب، منسجم و هنرمندانه‌ای که داشتند، خودشان را از راهنمایی‌های پیش‌کسوتان جدا ندانستند.

گنابادی‌نژاد خاطرنشان کرد: خطی که رهبر معظم انقلاب فرمودند دقیق‌ترین و مؤثرترین خط برای انتقال یک پیام و یک ارزش و یک انقلاب است، نمونه‌ آن انیمیشن «مسافری از گانورا» است که می‌تواند برای همه ما این بازخوانی را داشته باشد که سنگر و خاکریز هنر، سنگر و خاکریز مهمی است تا بتوانیم افق تمدن اسلامی را فتح، دنبال و معرفی کنیم. در مورد مسافری از گانورا همه ما باید افتخار کنیم که این فیلم یک مولود فرهنگی – هنری – سینمایی است از دیار مشهدالرضا منتسب به ولی‌نعمت ما حضرت علی ابن موسی‌الرضا است.

«مسافری از گانورا» تابلوی هنرمندانه‌ «ما می‌توانیم» است

سعید توکلیان، استاد و مدرس انیمیشن و از پیشکسوتان این حوزه در خصوص مسافری از گانورا گفت: به نظر ما باید به آقای علمدار فراتر از خدا قوت بگوییم، برای این فیلم که نشانه تلاش جمعی هنرمندان مشهدی است. بعد از گذشت ۵۵ سال از ورودم به مشهد، دیدن این فیلم برای من بسیار لذت‌بخش بود. من این افتخار را داشتم که آقای علمدار سال‌ها قبل در دانشگاه صداوسیما از دانشجویان من بوده است. این اثر حاصل تلاش یک گروه است که بسیار چشمگیر است. امیدواریم که اولین و آخرین کاری نباشد که با این صلابت تولید می‌شود. امیدوارم این تلاش و حمایت‌ها در مسیر مثبتی برای تولیدات آینده، مستمر و مداوم باشد به خصوص که امکانات و استعدادهای ویژه خراسان، در تولیدات هنری پرچم‌دار است.

محمدحسین علمدار، نویسنده و تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» نیز در این مراسم اظهار کرد: مسافری از گانورا مسیر بسیار طولانی را پیموده تا امروز در محضر شماست. از روزی که من نزد استاد توکلیان شاگردی کردم تا زمان جذب سرمایه برای این فیلم، مسیر پرپیچ و خمی طی شد. سرمایه‌گذاران این اثر و حوزه هنری که زیرساخت را برای ما فراهم کرد و خیلی افراد دیگر که شاید الان در ذهن من نباشند، لطف و تلاش بسیاری کردند تا این فیلم به ثمر رسید. با این حالاین هنوز اول راه است. تولید یک بحث است و ارائه و توزیع و مطرح‌شدن یک بحث دیگر است.

وی ادامه داد: همه شما که اینجا نشسته‌اید چه صاحب ‌منصب و مدیر و یا فرد عادی، می‌توانید در پخش و توزیع این اثر نقش داشته باشید به خصوص افغانستانی‌های عزیز ما. بالاخره این فیلم با یک رویکرد محتوایی نسبت به معلولین، همکاری و همیاری بین اقوام ایرانی به خصوص افغانستانی‌های عزیز تولید شده است. من امیدوارم که این فیلم یک اثر جریان‌ساز باشد و بتواند این مودت را بین ما بیشتر کند.

وی در پایان تاکید کرد: این فیلم تنها اثر هنری این خطه نیست. در حال حاضر اطلاع دارم که بعضی از هنرمندان با استعداد اینجا درگیر کاغذبازی و مشکلات اداری هستند. چند وقت دیگر فیلم ساعت جادویی اثر آقای نخعی روی پرده سینماها خواهد آمد و انتظار دارم همین‌طور که از ما حمایت کردید، از آن‌ها نیز حمایت کنید. فیلم این عزیزان خواهد آمد. این راهی که ما رفتیم، تا یک‌بخشی صاف و هموار شده است پس اجازه ندهید که این آثار زمین بخورد. امیدوارم برای آن‌ها اتفاقات خوبی رقم بخورد.

 محمدی، نماینده صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران که یکی از سرمایه‌گذاران تولید انیمیشن سینمایی مسافری از گانورا است نیز در حاشیه این مراسم گفت: انیمیشن مسافری از گانورا از میان چندین اثر انیمیشنی در سال ۱۳۹۷ انتخاب شد. ما نقش کوچکی در این راه داشتیم؛ اما نقش ما جایی پررنگ می‌شود که این مسیر ادامه داشته باشد. الحمدلله ریل‌گذاری خیلی خوبی صورت‌ گرفته که یکی از مزیت‌های این انیمیشن برای نظام و انقلاب اسلامی عزیز ما است.

بر اساس گزارش روابط عمومی فیلم، وی ادامه داد: این انیمیشن اولین انیمیشن سینمایی است که با مشارکت سه مجموعه شامل یک بخش کاملاًخصوصی به‌عنوان سرمایه‌گذار، یک بخش نهادی و انقلابی مثل حوزه هنری که نظارت کیفی و بحث پخش را بر عهده داشت و یک مجموعه تولیدی خارج از تهران تولید شد. ما این ریسک را انجام دادیم و خوشحالیم که به بچه‌های مشهد اعتماد کردیم. امیدوارم این ریل‌گذاری به همت همه شما بزرگواران ادامه پیدا خواهد کرد تا به قول آقای علمدار جریان‌ساز شویم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *