مدیریت تهران با روش سنتی امکان پذیر نیست/اجاره انواع شرکت های سرمایه گذاری با مصوبه شورا باشد

اعضای شورای شهر تهران در دویست و ششمین جلسه علنی این شورا اساسنامه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران را با حداکثر آرا به تصویب رساندند.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای شهر تهران در دویست و ششمین جلسه علنی این شورا بررسی اساسنامه سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا نوید خاصه باف مدیرعامل این سازمان گفت: بر اساس تبصره ۳، مشارکت سازمان از طریق خرید سهام در هر شرکت خارج از شهرداری منوط به مصوبه شورای شهر است. حتما و قطعا بدون مجوز این اقدام انجام نخواهد شد.

بی تدبیری و سیاسی بازی برخی مدیران، عموم پرونده های سازمان سرمایه گذاری تهران را به مراجع قضایی کشانده

وی ادامه داد: یکی از آسیب شناسی هایی که صورت گرفته این است که بی تدبیری و سیاسی بازی برخی مدیران، عموم پرونده های سازمان سرمایه گذاری را به مراجع قضایی کشانده که تمام این موارد با پیگیری‌ها قابل رفع است. تا امروز چهار پروژه در محاکم قضایی تعیین تکلیف شده است و توانسته‌ایم از حقوق شهر دفاع کنیم.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه گذار در جامعه ای که درگیر تورم است، پول خود را یا از کشور خارج می کند و یا پول خود را به ارز غیرمولد تبدیل خواهد کرد، گفت: ما به عنوان قانون گذار اگر تسهیل گری نکنیم حتما این اتفاق خواهد افتاد. ما در پنجره واحد سرمایه گذاری این امور را تسهیل گری می کنیم.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران تأکید کرد: مناطق و سازمان ها به عنوان مثال برای اجرای پروژه بازسازی یک پارک کوچک گلایه داشتند که ۹ ماه باید در صف تصویب در سازمان سرمایه گذاری باشند. از زمانی که ما طرح جدید را تصویب کردیم ۲۷۶ میلیارد تومان پروژه با تفویض اختیار به شهرداران مناطق، اجرایی شده و حالا می‌توانیم از مناطق برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری انتظار داشته باشیم.

وی افزود: امروز مدیریت کلانشهری همچون تهران با روش سنتی امکان پذیر نیست و باید با مشارکت مردمی پیش رفت. ایجاد شرکت پروژه برای همین موضوع است و برای موارد خاص مکلف هستیم این شرکت ها را راه اندازی کنیم تا بتوانیم به صورت قانونی شرکت ها را مکلف به اجرای وظایف کنیم.

در ادامه این جلسه مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نیز با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری، خرید، ایجاد، توسعه، فروش، واگذاری و اجاره انواع شرکت های سرمایه گذاری باید بر اساس مصوبه شورا انجام شود، گفت: تبصره هشتم اساسنامه سازمان سرمایه گذاری باید با اعمال این اصلاح مبنی بر لزوم دریافت مصوبه شورا به تصویب برسد.

به گزارش آرونو ، نهایتا اساسنامه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *