محرم سر آغاز حرکت آزادیخواهی است

فهرست مطالب

رییس شورای شهر تهران محرم را سرآغاز حرکت آزادیخواهی دانست و گفت: علیرغم همه عنادها و دشمنی ها با اسلام به جرأت می توان گفت حادثه کربلا توانست اسلام را زنده نگه دارد.

به گزارش آرونو ، مهدی چمران در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، با اشاره به آغاز سال جدید قمری و شروع ماه محرم الحرام، ماه شهادت حسینی ضمن تسلیت این ایام به همه دلدادگان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در این ماه، یکی از بزرگترین و بی نظیر ترین حوادث تاریخ اسلام رخ داد و آغاز ماه محرم، آغاز یک حرکت ارزشمند و یک جوشش عظیم در آزادیخواهی است.

وی با بیان پیام معروف امام خمینی (ره) گه گفته بودند، محرم و صفر را زنده نگه دارید تا اسلام زنده بماند، افزود: انقلاب اسلامی ما یکی از نتایج عاشورای حسینی است؛ اگرعاشورای حسینی نبود و یزیدیان و خلفای آن زمان ادامه کار می دادند، امروز معلوم نبود اسلام چگونه به ما می رسید که امیدواریم در این ایام بتوانیم به بهترین وجه از حرکت و فلسفه شهادت ابا عبدالله الحسین درس بگیریم و بتوانیم با تمام وجود در زنده نگه داشتن آن بالنده باشیم. 

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه علی رغم همه عنادها و دشمنی ها با اسلام به جرأت می توان گفت حادثه کربلا توانست اسلام را زنده نگه دارد، خاطر نشان کرد: علت این دشمنی ها این است که اسلام و تشیع در همه احوال پیشرو است و نقاب از چهره دشمنان بر می دارد، به همین خاطر ما می بینیم که در تاریخ معاصر افرادی خود فروخته و نوکرانی که از سوی رژیم جعلی صهیونیست اجیر شده اند برای جلوگیری از حرکت اسلام به مقدسات ما اهانت می کنند و قرآن را آتش می زنند.

چمران افزود: امید آن را داریم که بتوانیم فلسفه شهادت و ماهیت حرکت عاشورا را همانگونه که رزمندگان ما در طول دفاع مقدس حس کردند و به آن عمل کرده و در مسیر آن گام برداشتند، ما هم درک کرده و این حس و ایده شهادت طلبی را از امام حسین(ع) بیاموزیم و راه ایشان را ادامه دهیم.

وی در ادامه با یادآوری رویدادهای تاریخ معاصر کشور، به قیام خونین ۳۰ تیر ۱۳۳۱ که در پی استعفای محمد مصدق سرعلمدار مبارزه ملی شدن صنعت نفت از نخست‌ وزیری توسط رژیم پهلوی صورت گرفت و بسیاری از مردم به گلوله بسته شدند و به شهادت رسیدند، گفت: این روز یکی از روزهای تاریخی کشورماست که خود من شاهد آن روزها بودم و دیدم که چگونه مردم به خاک و خون کشیده شدند اما متاسفانه هم روز آن و هم شهدای آن در یک غربت و ناشناختگی باقی مانده اند.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: قبورمطهر شهدای 30 تیر در «ابن بابویه شهر ری» دفن شدند اما متاسفانه در دوره چهارم شورای شهر که به دیدار مزار این شهدا رفتم، دیدم که قبور آنان مخروب شده به شهردار وقت توصیه کردم تا مزار این شهدا احیا شود.

چمران ضمن اشاره به قهرمانی جوانان کشور در دو رشته والیبال و کشتی و با تبریک کسب این مقام مهم در آوردگاه های جهانی به همه قهرمانان و ورزشکاران و ملت عزیز ایران، خاطر نشان کرد: این موفقیت ها طلیعه ای است برای رسیدن به اهداف بالاتر و امیدواریم که همه قدر این جوانان و ورزشکاران دلسوز و بی حاشیه را بدانند و برای تربیت آنان تلاش کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *