ماهنامه «تجربه» ویژه نوروز در گفت‌وگو با حسین علیزاده منتشر شد

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو و به نقل از روابط عمومی ماهنامه تجربه، هفدهمین شماره این ماهنامه ویژه نوروز در گفت‌وگو با حسین علیزاده منتشر شد.

در این شماره می‌خوانید: چهره‌ماه: صفحاتی درباره دیروز و امروز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به همراه گفت‌وگوی اختصاصی رجبعلی مختارپور با حسین علیزاده درباره «کانونی که نیست» و گزارش سما بابایی از فعالیت‌های بخش موسیقی کانون.

ادبیات: پرونده ویژه ۱۰۰ سالگی منظومه «افسانه» نیما یوشیج به همراه بازخوانی و نقد کارنامه‌ی شاعر با آثار و گفتاری از سایه اقتصادی‌نیا، سیدحامد احمدی و صادق طالبی‌نژاد / گفت‌وگوهای اختصاصی با سیامک گلشیری و حبیبه جعفریان درباره‌ی کتاب‌های تازه‌شان و بخش مرور کتاب‌های روز.

کتاب‌خانه: گفت‌وگو با حامد بیدی بنیان‌گذار پلتفرم کارزار به انگیزه انتشار کتاب روایت و کنش جمعی / بررسی کارنامه هومن کاسبی مترجم / معرفی مجموعه دیزاین نشر مشکی / معرفی کتاب‌فروشی‌های اینترنتی / مرور کتاب‌های روز.

سینمای ایران: پرونده‌ای درباره ممنوع‌الکاری و ممنوع‌الکارها در سینمای ایران به همراهِ گفت‌وگویی اختصاصی با امیر اثباتی به همراهِ آثار و گفتاری از پوریا ذوالفقاری، احمد طالبی‌نژاد، مجتبی اسکندری، قاسم جعفری، محمود بصیری، کوروش تقی‌زاده و حامد قریب.

گفت‌وگوی محمد رضایی کلانتری با افشین هاشمی درباره شبکه مخفی زنان و چند مسئله دیگر / یادداشتی از امیر ابراهیم جلالیان به یاد هوشنگ لطیف‌پور دوبلور / نگاهی به سریال پوست شیر به قلمِ مازیار معاونی.

سینمای جهان: پرونده‌ای درباره فیلم‌های برلیناله ۲۰۲۳/ نگاهی به سریال پر مخاطبِ این روزهای نتفلیکس: ونزدی / نقدی بر فیلم مثلث غم برنده نخل طلای کن ۲۰۲۲.

تجسمی: پرونده‌ای درباره هنرهای تجسمی در سالی که گذشت / صفحاتی ویژه حسین ماهر به انگیزه انتشار کتاب کارنامه حسین ماهر از نشر کارنامه همراه با گفت‌وگوی ویژه حسین گنجی با او با آثار و گفتاری از سهراب مهدوی، توکا ملکی، آیدین خانکشی‌پور، ماهور زهرایی، مجتبی ذوقی و حافظ روحانی.

مطالعات ایرانی: صفحاتی درباره ۶۰ سالگی شورای کتاب کودک با آوار و گفتاری از نوش‌آفرین انصاری، منوچهر انور، نورالدین زرین‌کلک، ایران گرگین، فریده فرجام، سید صادق سجادی و شهرداد میرزایی / گفت‌وگوی حمید رضا محمدی با نورالله مرادی کتابدار پیشکسوت / درباره مشهد و خاطره‌هایش به قلم رضا سلیمان‌نوری / وارثان زعفران و نمک به قلم علی اتحاد.

هنر زندگی: پرونده‌ای درباره‌ی تنهایی، عشق و مرگ با آثاری از هژیر مشیر وزیری، امیر یوسفی، معصومه اسماعیلی و نازنین اردوبازارچی.

پرونده ویژه: صفحاتی به یاد و در ستایش درگذشتگان فقید سال ۱۴۰۱.

به همراه یادداشت‌هایی از فرشین کاظمی‌نیا، آزاد عندلیبی، حسین بهروش، عسل آذرپور و گزارش‌هایی اختصاصی از مراسم سال‌روزِ روز ویراستار و مراسم جایزه بین‌المللی جایزه ترجمه قطر به قلم عبدالنبی قیّم.

مدیر مسئول تجربه کتایون بناساز است و پژمان موسوی سردبیری آن را برعهده دارد، عکس روی جلد هم از مهدی حسنی است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *