ماجرای نامه مسئولان اسبق دولتی به صداوسیما/ روند پخش مناظره چهارم تغییر می‌کند؟

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، محمدصالح مفتاح اظهار کرد: کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری به دو مقام سابق فرصت داد به مطالبی که درباره آن‌ها در مناظره‌ها مطرح شده پاسخ دهند.

وی افزود: وزیر سابق کشاورزی و وزیر اسبق راه و شهرسازی دو مقام سابقی بودند که درخواست‌شان در کمیسیون بررسی و پذیرفته شد و اگر فیلم‌هایشان به دست ما برسد و مورد بازبینی و تأیید کمیسیون قرار بگیرد بعد از مناظره پخش خواهد شد.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما از ادامه بررسی نامه دو رئیس‌جمهور سابق گفت که اگر مستنداتی درباره موارد توهین، نشر اکاذیب ارائه کنند، بنابر ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری این فرصت احقاق حق در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

مفتاح با اشاره به تغییر در مناظره چهارم تأکید کرد: در مناظره چهارم به دلیل فاصله کوتاهی که با برگزاری مناظره پایانی پیدا می‌کند، به احتمال زیاد زودتر به پایان برسد، یعنی از سه بخشی به دو بخش پرسش کارشناسان تبدیل شود و هر نامزد به جای چهار دقیقه فرصت پاسخگویی، پنج دقیقه فرصت پاسخگویی پیدا کند، همچنین زمان استراحت چند دقیقه‌ای در جریان مناظره نیز حذف شد، بنابراین مناظره فردا شب ساعت ۰۰ :۲۰ آغاز و به احتمال زیاد به سه ساعت برسد تا مناظره پایانی ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روی آنتن برود.

وی به عدالت رسانه‌ای در پخش سخنرانی‌ها و فعالیت‌های میدانی نامزدهای ریاست‌جمهوری در شبکه خبر ۲ که برخلاف بعضی سایت‌های خبری اعلام کردند، تنها سخنرانی یک نامزد روی آنتن رفته است، اشاره کرد.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما با اعلام آمار پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، خاطرنشان کرد: مجموع مدت پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدها تا عصر روز یکشنبه سوم تیر از قاب شبکه خبر ۲ تا ساعت ۰۰: ۲۰ عبارت است از: مسعود پزشکیان چهار ساعت و ۵۳ دقیقه، علیرضا زاکانی دو ساعت و ۲۰ دقیقه، سعید جلیلی دو ساعت و ۴ دقیقه، محمدباقر قالیباف یک ساعت و ۱۶ دقیقه، مصطفی پورمحمدی ۵۷ دقیقه و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۲۸ دقیقه.

مفتاح تصریح کرد: هیچ بخشی از مستند علیرضا زاکانی حذف نشده است، تنها مشکل کوتاهی در بخش فنی پیش آمده بود که با اندکی توقف ادامه مستند پخش شده است؛ این نکته را بارها از ستادهای نامزدهای انتخاباتی درخواست کردیم که بنابر زمان اعلام شده مستندهایشان را به دست ما برسانند تا هر نوع مشکلی فنی برطرف شود و با بازبینی مجدد در زمان اعلام شده، روی آنتن برود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *