لزوم بررسی فنی پل «فرجام» و احداث پل «خیابان ظفرقندی» توسط شهرداری تهران

|

فهرست مطالب

دو عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بررسی فنی پل «فرجام» توسط معاونت فنی و عمران شهرداری تهران و بررسی مجدد احداث پل خیابان ظفرقندی تأکید کردند.

به گزارش آرونو ، علیرضا نادعلی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن تقدیر از سازمان مدیریت پسماند برای تبلیغ طرح نوماند، اظهار کرد: ما برخی امور خوب را انجام می دهیم؛ اما متأسفانه مردم خبر ندارند؛ لذا ضرورت دارد در خصوص پروژه های مهم که قرار است مردم در آن مشارکت کنند، اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه۵۰ سال است که در تهرانپارس زندگی می‌کنم، خاطرنشان کرد: در دوره پنجم مدیریت شهری تهران، پلی در خیابان فرجام ایجاد شد و نه تنها از ترافیک کم نکرد؛ بلکه ترافیک را افزایش داد. لذا درخواست می‌کنیم معاونت فنی و عمرانی بررسی‌های لازم را انجام دهد و خطای دوره قبل را تکرار نکند.

لزوم بررسی مجدد احداث پل خیابان ظفرقندی

محمد آقامیری هم در قالب تذکری اظهار کرد: مقرر شده است تا خیابان شهید ظفرقندی (۱۹۶) در محدوده شرق تهران در تقاطع اتوبان باقری شرق و غرب این خیابان با یک پل به یکدیگر متصل شود؛ اما اهالی این محدوده درخواست کردند که این پروژه اجرایی نشود؛ چرا که از نظر آنها احداث این پل ضرورتی ندارد.

وی اضافه کرد: در همین راستا اهالی این محل طوماری را جمع کردند و این درخواست را مطرح کردند. لذا برای اینکه صحبت‌شان به گوش اعضای شورا برسد این موضوع را در صحن مطرح کردند و از حوزه حمل و نقل نیز درخواست کردند که با بررسی مجدد و امکان سنجی ترافیکی به گونه‌ای عمل کنند که رضایت اهالی را به همراه داشته باشد.

آقامیری ادامه داد: درخصوص این پروژه با توجه به اینکه کد پروژه برای آن تعریف شده است باید بررسی مجددی صورت گیرد که اگر ضرورت ندارد این پروژه منتفی شود و در غیر این صورت با اهالی صحبت شود که رضایت آنها نیز جلب شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: البته کسانی که منازل‌شان و یا محل کسب‌شان در اتوبان‌های اصلی است باید به این نکته توجه داشته باشند که بسیاری از خدمات همچون پل‌های عابرپیاده، ایستگاه‌های اتوبوس بر خیابان‌های اصلی ارائه و احداث می‌شود؛ لذا این‌که فردی نسبت به احداث ایستگاه اتوبوس مقابل مغازه خود اعتراض می‌کند باید بداند که ارائه این خدمات ضروری است و در هر جای دیگری این ایستگاه احداث شود مورد اعتراض کسبه دیگری قرار می‌گیرد، لذا باید با هدف توجه به ارتقاء و توسعه شهر به این مسائل نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *