فیلم‌های تلویزیونی در ۶ فروردین‌ماه

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، در ششمین روز از فروردین ۱۴۰۲ شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، کودک، امید، افق، سلامت، فراتر و ورزش ۲۰ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را روی آنتن می‌برند.

«آب و آتش»، «نگهبان شب»، «تک‌تیراندازها»، «ببینید چگونه می‌دوند؟»، «مایکا دختری از کهکشان دیگر»، «قهرمانی به نام کوشینکا»، «نور سیاه»، «اخبارگو»، «ناردون»، «شش خرابکار در قطار»، «زنده دیده شده است»، «ترس و لرز»، «نابخشودنی»، «خط لوله»، «بروبچه‌های رافادان (عملیات در گوبکلی تپه)»، «والدی قهرمان»، «خیانت»، «خواستگاری»، «مریخی» و «رؤیای یک دونده» ۲۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن هستند که در روز یکشنبه ششم فروردین از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

در ادامه با جزئیات پخش فیلم‌های سینمایی شبکه‌های تلویزیونی در جشنواره نوروزی سیما همراه باشید.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی جدید «آب و آتش» به کارگردانی «اس. اس. راجامولی»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رام چاران، ان تی راما، رائو جی آر و آجای دیوگان خواهیم دید: در اواسط دهه ۱۹۲۰ میلادی همزمان با سلطه بی چون و چرای انگلیس بر کشور هندوستان دو دوست به نام‌های کومارام و ونکاتا با رشادت و عرق میهن‌پرستی خود در مقابل ظلم و ستم ارتش انگلیس ایستادگی کرده.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی جدید «نگهبان شب» به کارگردانی «دانگ هون پارک»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی پارک هه جون، دونگ هوی کیم و چوی مین سیک آمده است: جی وو که نابغه ریاضی است با کمک نگهبان مدرسه آقای هانگ که یک استاد ریاضی است با علم ریاضی و مفاهیم عمیق آن آشنا شده و در این درس پیشرفت چشمگیری کرده.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی جدید «تک تیراندازها» به کارگردانی «مو ژانگ»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۰۰:۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی یانگشنگ چن، یو ژانگ و ایتی لیو خواهید دید: تک تیرانداز چینی به نام لو در طول جنگ کره با آمریکا توانسته در مدت کمی تعداد زیادی از سربازان آمریکایی را زخمی کند. آمریکایی‌ها یک گروه تک تیرانداز حرفه‌ای را فرستاده‌اند تا او را برای تضعیف روحیه چینی‌ها زنده دستگیر کنند. لو و گروه جوانش که اکثراً جوان‌های داوطلب هستند برای بازگرداندن جنازه دوستشان به منطقه خطرناکی اعزام می‌شوند.

لو در همان ابتدای کار متوجه می‌شود این یک تله است. آمریکایی‌ها دوست او را زخمی کرده و به واسطه او برای لو و گروهش کمین گذاشته‌اند. اما آمریکایی‌ها خبر ندارند که دوست لو یک نیروی اطلاعاتی است و اطلاعات فوق سری آمریکایی‌ها را جمع آوری کرده ولی در راه بازگشت از توسط آنها زخمی شده است. او اطلاعات جمع آوری شده را در یک کاغذ کوچک پنهان کرده و ارتش چین می‌تواند با این اطلاعات به پیروزی بزرگی دست پیدا کند. به همین دلیل لو دستور دارد دوستش را زنده یا مرده بازگرداند. آمریکایی‌ها وقتی می‌بینند نمی‌توانند حریف تک تیراندازهای چینی شوند، پیشنهاد معامله می‌دهند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی جدید «ببینید چگونه می‌دوند؟» به کارگردانی «تام جورج»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کایران هاجسون، پرل چاندا و گریگوری کاکس آمده است: در دهه ۱۹۵۰ کارگردانی به نام لئو کوپرنیک قصد دارد تهیه کننده یکی از آثار آکاتا کریستی را مجاب به دادن فیلم به خودش بکند. کوپرنیک کمی بعد در پشت صحنه نمایش کشته می‌شود. بازرس استپارد و دستیار جوانش استاکر مأمور پیگیری قتل او می‌شوند. روزی استاکر همکارش را به خانه‌اش می‌رساند و متوجه جزئیاتی می‌شود که باعث می‌شود به او مشکوک شود و استپارد را مظنون قتل کارگردان بداند. استاکر که مطمئن شده استپارد قاتل است او را مضروب و بازداشت می‌کند و در زندان مشخص می‌شود که او اشتباه کرده و استپارد بی گناه است.

شب بعد تعدادی از عوامل فیلم که به خانه آگاتا کریستی دعوت شده‌اند به آنجا می‌روند ولی در می‌یابند دعوت از طرف صاحبخانه نبوده و شخصی آنها را به این محل کشانده، از طرفی استپارد با سرنخ‌هایی که دارد متوجه می‌شود قاتل دنیس، کارگر سینما است و نقشه او را متوجه شده و با استاکر به خانه آگاتا می‌روند. دنیس با اسلحه مهمان‌ها را گروگان گرفته و قصد دارد آنها را به قتل برساند. آنها متوجه می‌شوند که داستان آگاتا بر گرفته از داستان قتل برادر دنیس است.

شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی جدید «مایکا دختری از کهکشان دیگر» به کارگردانی «هام ترن»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن با بازی دیپ آنه ترو، کیم ناها و نگاک تیونگ خواهیم دید: هانکو پسر کوچکی است که مادرش بیماری سرطان دارد و در بیمارستان بستری است و همین باعث شده که زندگیشان مختل شود. پدرش نمی‌تواند زندگی را اداره نماید. زن جوانی که از آشناهاست به انها کمک می‌کند و هانکو با دختری به نام مایکا آشنا می‌شود که یک فضایی است و به او کمک‌های زیادی می‌کند. دو نفر خلافکار به دنبال مایکا هستند و می‌خواهند از قدرت‌هایش سو استفاده نمایند که نمی‌توانند و مایکا و هانکو فرار می‌کنند. مایکا می‌خواهد از انجا به سیاره اش برگردد.

فیلم سینمایی جدید «قهرمانی به نام کوشینکا» به کارگردانی «لیو لی»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۴:۰۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی لوئیس فان، کان شین و شأن لی خواهیم دید: در دومین سال سلطنت لانگ وو در سلسله مینگ جنوبی، ارتش چینگ برای حمله به شهر و تصرف زمین به جنوب رفت. پادشاه یانپینگ ژنگ چنگ گونگ یک نبرد خونین را برای دفاع از قلمرو هدایت کرد. ژنگ چنگ گونگ، ژنرال مشهور یک نسل، همچنان به سوگند حفاظت از کشور پایبند است و هرگز عقب نشینی نمی‌کند. او جلوی نفوذ دشمنان زیادی را به کشورش می‌گیرد و مبارزات زیادی می‌کند و یک سلسه به نام کاکسنکا ایجاد می‌کند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «نور سیاه» به کارگردانی «مارک ویلیامز»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۰۱:۳۰ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی لیام نیسون، آیدان کوئین و تیلور جان اسمیت؛ درباره یک مأمور اف‌بی‌آی به نام تراویس بلاک است که وظیفه او این است که مأموران مخفی را در موقعیت‌های خطرناک نجات دهد. او متوجه توطئه‌ای می‌شود که شهروندان آمریکایی را مورد هدفی مرگبار قرار خواهد داد. بلاک نه تنها باید عاملین این توطئه را پیدا کند، بلکه باید حقیقت را نیز کشف کند.

فیلم سینمایی «اخبارگو» به کارگردانی «پل گرینگرس»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی تام هنکس؛ درباره کاپیتان جفرسون کایل کید کهنه سرباز و افسر سابق پیاده نظام در سال ۱۸۷۰ است. وی در حالی که ۴ سال از جنگ گذشته برای امرار معاش از شهری به شهری دیگر می‌رود و برای مردمی که به دورش جمع می‌شوند اخبار روز را می‌خواند. علاوه بر اخبار، کید داستان‌های متنوعی را برای مخاطبانش نقل می‌کند؛ از شیوع بیماری مننژیت گرفته تا ساخت مسیرهای جدید قطار، که شرکت پاسیفی ریل رود آن‌ها را ساخته و میان قلمرو سرخپوستان می‌گذارد. حتی درباره مردی می‌گوید که پس از مرگ دوباره زنده شده است! در راه با دختری بی پناه در سنین نوجوانی روبه‌رو می‌شود که آلمانی‌تبار است اما در قبیلۀ سرخپوستی کیوا بزرگ شده است. کید تصمیم می‌گیرد او را به خاله‌اش برساند.

فیلم سینمایی «ناردون» به کارگردانی «فریدون حسن‌پور»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: فاضل پسری جوانی که با پدرش کل‌شکور زندگی می‌کند. کل‌شکور که ناخوش احوال است و با مرگ دست و پنجه می‌کند؛ اما درست لحظه‌ای که همه فکر می‌کنند در حال جان دادن است دوباره به دنیا بازمی‌گردد! در روستای آنها قبرستانی وجود ندارد و تا به حال اموات را در قبرستان روستای بالای رودخانه دفن می‌کردند. اما به‌خاطر پر شدن قبرستان دیگر اجازه دفن اموات را در آنجا ندارند. زمینی که آنها برای قبرستان مناسب می‌دانند متعلق به مردی طمعکار است که حاضر به فروش زمینش در قیمت مناسب نمی‌باشد. درد نداشتن قبر باعث نگرانی کل‌شکور شده است.

امین حیایی، لیلا اوتادی و مهران غفوریان در فیلم سینمایی «ناردون» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «شش خرابکار در قطار» به کارگردانی «بنجامین ادوارد»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی لئو دوسولیر و لینز اوتنین ژیرارد؛ درباره آنتوان پدری حدوداً ۴۰ ساله است که قرار است پسر خودش و گروهی از بچه‌ها را برای تعطیلات به کوهستان آلپ ببرد. در ایستگاه قطار بنجامین، پدربزرگ یکی از بچه‌ها هم برای کمک به بنجامین با آنتوان همراه می‌شود. آنها بچه‌ها را سوار قطار می‌کند و خودشان بیرون از قطار منتظر یکی دیگر از بچه‌ها که دختری با بهره هوشی پایین است، می‌مانند.

دختر به همراه مادربزرگش سر می‌رسد و بنجامین و آنتوان مشغول صحبت با مادربزرگ هستند که قطار بدون هشدار به راه می‌افتد و این سه نفر نیز سوار قطار اشتباه می‌شوند. این سه نفر از یک سو، با کمک آمبولانس، خودرو قرضی و قطار خود را به مقصد می‌رسانند. از سوی دیگر بچه‌ها که در قطار بی سرپرست مانده‌اند، قطار را به آشوب می کشند.

فیلم سینمایی «زنده دیده شده است» به کارگردانی «برایان گودمن»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی جرارد باتلر، جیمی الکساندر و راسل هرنزبی؛ درباره ویل و لیزا زن و شوهر جوانی است که رابطه‌شان به مشکلاتی برخورده. اما طی یک سفر در میان راه لیزا ربوده می‌شود. ویل به هر دری می‌زند تا موفق به نجات او می‌شود.

فیلم سینمایی «ترس و لرز» به کارگردانی «راب لترمن»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی آر. ال. استاین، جک بلک، اودیا راش و دیلن مینت خواهیم دید: مادر زک در شهری شغلی پیدا کرده و آن‌ها باید به آن شهر مهاجرت کنند. در شهر جدید زک با دختر همسایه‌اش هانا که پدری سخت‌گیر و مستبد دارد آشنا شده و متوجه رفتار عجیب و ناعادلانۀ او با هانا می‌شود. یک شب زک در حالی جیغ‌های هانا را می‌شنود که درخواست کمک می‌کند؛ به همین دلیل با پلیس تماس می‌گیرد و به‌این‌ترتیب وارد خانه می‌شوند. پرس‌وجوهای پلیس از پدر هانا به نتیجه نمی‌رسد و آن‌ها خانه را بدون یافتن هانا ترک می‌کنند؛ اما زک همچنان معتقد است که هانا درخطر بوده؛ به همین خاطر به کمک دوستش شبانه دوباره وارد خانۀ آن‌ها می‌شوند.

فیلم سینمایی «نابخشودنی» به کارگردانی «نورا فینگشیت»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی ساندرا بولاک، ویولا دیویس و وینسنت دونوفریو آمده است: روث اسلتر دختر جوانی است که با خواهر ۵ ساله‌اش زندگی می‌کند و پدر و مادر آن دو مدتی قبل فوت کرده‌اند. به دلیل بدهی به بانک، وقتی که کلانتر و مأمور بانک برای بیرون انداختن آنها از خانه شأن مراجعه می‌کنند، در اثر یک حادثه کلانتر مضروب شده و کشته می‌شود. روث به خاطر این قتل ۲۰ سال به زندان می‌افتد و خواهر خردسالش را برای سرپرستی به خانواده‌ای دیگر می‌دهند. حالا او بعد از ۲۰ سال به خاطر رفتار خوب عفو مشروط گرفته و از زندان بیرون آمده و قصد دارد خواهرش را ملاقات کند ولی از لحاظ قانونی این امکان را ندارد و اگر به دیدن خواهرش برود عفو مشروطش باطل خواهد شد.

او برای سر پا ایستادن کار پیدا می‌کند ولی فکر خواهرش او را تنها نمی‌گذارد و از همین رو به خانه قدیمی خود می‌رود که حالا صاحبان جدیدی دارد، او با صاحبخانه و همسرش آشنا می‌شود، جان که وکیل است متوجه هویت او و مشکل روث می‌شود و به او قول کمک می‌دهد تا با والدین کنونی امیلی، خواهرش ارتباط بگیرد و تقاضای دیدن خواهرش را داشته باشد. والدین امیلی به شدت مخالفت می‌کنند و او را از این کار نهی می‌کنند. از طرفی دو پسر کلانتر که حالا بزرگ شده‌اند قصد دارند از روث انتقام بگیرند.

فیلم سینمایی جدید «خط لوله» به کارگردانی «ها یو»، یک شنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی سئو این گوک، لی سو هیوک و ایوم مون سوک خواهیم دید: پندولی به همراه تیم خود برای افرادی که قاچاق نفت می‌کنند کار می‌کند. آنها از خط اصلی نفت کشور انشعاب باز می‌کنند تا از این طریق دزیدی نفت انجام دهند و سود کنند. اما در این بین، میان او و کارفرمایش اختلاف می‌افتد و آنها باهم درگیر می‌شوند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی جدید «بروبچه های رافادان (عملیات در گوبکلی تپه)» به کارگردانی «اسماعیل فیدان»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: آکین یک سینی مسی که طرح‌هایی روی آن بود از دوستش ویسی دریافت کرد. او این مسئله را با آقای دانا مطرح کرد و متوجه شد نقشه روی آن به گوبکلی تپه مربوط می‌شود. آکین به همراه دوستانش به سفر پرماجرای گوبکلی تپه رفتند.

شبکه امید

فیلم سینمایی جدید «والدی قهرمان» به کارگردانی «کریستوفر روس»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی ماسیج کاراس، آملیا فیالکووسکا و پاتریک سیمک؛ داستان یک نوجوان به نام والدوک (والدی) است که با مادرش زندگی می‌کند و زندگی او شده بازی کردن با رایانه و مادرش هم او را بسیار لوس بار آورده است. به ناگهان یک زلزله در زندگی او رخ می‌دهد و او متوجه می‌شود خاله مادرش می‌آید که از او مراقبت کند تا مادرش برای شیمی درمانی راهی بیمارستان شود. خاله مادرش زنی بسیار دنیا دیده است که با روش‌های خود از والدوک کار می‌کشد و او را به سمت مسئولیت پذیر شدن و داشتن یک رفتار مسئولانه سوق می‌دهد. این خاله که خود را در مرگ خواهرش مقصر می‌داند سعی می‌کند این مسئله را در مورد دختر و نوه او جبران کند.

شبکه افق

فیلم سینمایی جدید «خیانت» به کارگردانی «ابی داماریس کوربین»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۳ از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی جان بویگا، نیکول بهاری و سلنیس لیوا؛ بر اساس یک داستان واقعی که در سال ۲۰۱۷ رخ داد ساخته شده است و در مورد بی عدالتی‌های برخورد اداره کهنه سربازان در آمریکا است. برایان که در نیروی دریایی خدمت می کرده است اکنون به دلیل مشکلات بسیار و به دلیل اینکه اداره کهنه سربازان حقوق و مزایای او را پرداخت نمی‌کند عملاً بی خانمان شده است. پس از تمام تلاش‌ها برای به دست آوردن آنچه که حقش هست ناامید می‌شود و به بانک می‌رود و به مدیر بانک استل می‌گوید که او بمبی در کیف خود دارد.

در ابتدا مدیر بانک فکر می‌کند که این یک سرقت از بانک است اما برایان به او می‌گوید او پول بانک را نمی‌خواهد و به دلیل تمام زحماتی که در جوانی برای این کشور متحمل شده فقط چیزی که حق اوست که اداره کهنه سربازان باید به او بدهد می‌خواهد و شاید کمی هم احترام! او می‌خواهد داستان او را همه بدانند و همه متوجه فساد اداری آمریکا شوند تا دیگر برای شخص دیگری اتفاق نیفتد. او می‌خواهد تا این اتفاق پوشش خبری داده شود و برای تحقق هدفش همه افراد را بیرون می‌کند و استل و کارمند دیگری را گروکان می‌گیرد.

شبکه سلامت (زیرنویس ویژه ناشنوایان)

فیلم سینمایی «خواستگاری» به کارگردانی «مهدی فخیم زاده»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۰:۳۰ با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: پیرمردی به نام جواد جلالی با داشتن چندین فرزند و نوه بر اثر تشویق دوستان صمیم می‌گیرد پس از سی سال که از فوت همسرش گذشته از نو ازدواج کند. او با پیرزنی، که هم سن و سال خود اوست، آشنا می‌شود. اما فرزندان آن دو با این امر به شدت مخالفت می‌کنند.

زنده یاد هادی اسلامی، ثریا قاسمی، و اسماعیل محرابی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

شبکه فراتر (۴k)

فیلم سینمایی «مریخی» به کارگردانی «ریدلی اسکات»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۲۲ از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی مت دیمون، جسیکا چستین، کریستن ویگ و جف دانیلز؛ درباره فضانوردی به نام مارک واتنی است که در کره مریخ سرگردان می‌شود. او تمام تلاشش را می‌کند که با زمین ارتباط برقرار کرده و مهمتر از آن، هرطوری شده بر روی این سیاره لم یزرع زنده بماند.

شبکه ورزش

فیلم سینمایی «رؤیای یک دونده» به کارگردانی «لئون پامپوچی»، یکشنبه ۶ فروردین ماه ساعت ۱۲:۳۰ از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی لوئیجی لو کاسسیو، لورا کیاتی، داژانا رونسیونه و الساندرو هابر خواهیم دید: دوراندو در آغاز دوران ورزشی‌اش همراه با برادرش وارد تیم باربیزیو می‌شود. باربیزیو کارخانه‌دار پولداری است که اکثر جوانان در کارخانه‌اش کار می‌کنند. دوراندو با مخالفت باربیزیو برای ورود به این تیم ورزشی مواجه شد، چون بسیار لاغر و نحیف بود و از طرفی دوست داشت مانند برادرش (یولپیانو) دونده استقامت شود. با وجود مخالفت‌ها، پیتری وارد مسابقات ماراتون در شهرش (کارپی) شده و در دور اول نفر اول می‌شود و از دونده ممتاز تیم باربیزیو نیز پیش می‌افتد. روز بعد روندینلا با او در مسابقه‌ای که بین خودشان برگزار می‌کنند، رقابت می‌کند.

ولی این بار روندینلا برنده می‌شود. مربی پیر و باتجربه‌ای به نام اوتاویو هر دوی این مسابقات را زیر نظر دارد و متوجه استعداد بالقوه دوراندو پیتری می‌شود و به او دوندگی را آموزش می‌دهد. به لطف مربیگری و راهنمایی اوتاویو، دوراندو پله‌های ترقی را طی می‌کند و خیلی زود قهرمان ایتالیا می‌شود. پیش از مسابقات المپیک وی در جام‌های مختلف بین‌المللی برنده می‌شود. وی در این مسابقات رقیبش روندینلا را شکست می‌دهد.

منبع: فارس

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *